Mateusz Morawiecki spotkał się z Robertem Kubicą! Nie zgadniesz, o czym rozmawiali [ZDJĘCIA]

2020-01-17 16:12 MSo
Mateusz Morawiecki i Robert Kubica
Autor: Krystian Maj/KPRM Mateusz Morawiecki i Robert Kubica

Choć sezon Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami, to Robert Kubica znalazł czas, by pojawić się w Warszawie. Polski kierowca "królowej motorsportu" spotkał się z dziećmi, prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem i premierem RP Mateuszem Morawieckim. Wiemy, o czym Kubica rozmawiał z szefem Rady Ministrów!

Nikt nie zna się lepiej na dziedzinie bezpiecznej jazdy niż najlepszy i najpopularniejszy polski mistrz kierownicy! Robert Kubica, choć w minionym sezonie przeżył pasmo rozczarowań, miał wielkie zadatki na zdobycie mistrzostwa świata i nadal jest szanowany przez miliony fanów.

Mimo rozstania z teamem Williamsa, Kubica dzięki współpracy z PKN Orlen pozostaje w świecie Formuły 1 - tym razem jako trzeci kierowca Alfa Romeo Racing, którego sponsorem tytularnym został polski koncern paliwowy. Przygotowania do sezonu trwają pełną parą, ale Polak znalazł czas na pojawienie się w Warszawie.

Wśród licznych spotkań było też to z premierem Mateuszem Morawieckim. - Nie ma to jak spotkać się z mistrzem kierownicy, gdy zastanawiamy się nad najlepszymi rozwiązaniami związanymi z bezpieczeństwem na drogach… (...) Jednak nowe przepisy nie wystarczą - musimy wspólnie zacząć praktykować bezpieczną jazdę.
 A kto wie o niej więcej niż Robert Kubica? - czytamy we wpisie szefa Rady Ministrów.