Krystian Bielik nie pojedzie na Euro 2020? Zabrał głos po kontuzji!

2020-01-17 15:13 MSo
Krystian Bielik
Autor: PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE Krystian Bielik

Jerzy Brzęczek na kilka miesięcy przed mistrzostwami Europy ma bardzo silny ból głowy! Urazu podczas meczu Premier League 2 (rozgrywki do lat 23) doznał Krystian Bielik. Zawodnik doznał uszkodzenia łąkotki i zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Niestety, z tego powodu najprawdopodobniej ominą go mistrzostwa Europy. Pierwszy raz po urazie reprezentant Polski zabrał głos w tej sprawie.

Mecz Tottenhamu Hotspur U23 z młodzieżówką Derby County zakończył się tragicznie dla reprezentanta Polski, Krystiana Bielika. 22-letni pomocnik doznał urazu i musiał zostać zniesiony z boiska w trakcie spotkania. Niestety, szybko potwierdziły się najgorsze doniesienia...

Pierwszy raz od urazu głos zabrał sam Krystian Bielik. - Jestem całkowicie zdewastowany po odniesieniu kontuzji kolana, przez który ominę resztę sezonu. Zmierzę się z tym wyzwaniem z pełną determinacją, by zrobić wszystko, co będzie wymagane ode mnie z pracą przy rehabilitacji, by wrócić w jak najlepszej formie - napisał na Instagramie.

Piłkarz podziękował też za wsparcie dla sztabu szkoleniowego, kolegów z drużyny i wszystkich fanów! Niestety, wstępne prognozy mówią o sześciu miesiącach przerwy. - Niestety, ale Krystian zerwał więzadło krzyżowe przednie (ACL). Powrót do gry po zabiegu potrwa około pół roku - powiedział lekarz polskiej kadry, Jacek Jaroszewski, dla portalu "Łączy Nas Piłka".

Krystian Bielik w tym sezonie Championship zagrał w dwudziestu spotkaniach. Był faworytem do wyjazdu na mistrzostwa Europy i gry w wyjściowym składzie. Kto zastąpi go w kadrze? U boku Grzegorza Krychowiaka zdarzało się grać chociażby Mateuszowi Klichowi.

Najnowsze