Robert Kubica

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Robert Kubica

Mistrzostwa świata WEC z Polakiem

Robert Kubica wraca na tor wyścigowy. Krakowianin pojedzie w Portugalii

2023-04-12 18:08

W niedzielę 16 kwietnia znowu zobaczymy w wyścigu na torze Roberta Kubicę. Na portugalskim Algarve International Circuit w Portimao odbędzie się druga runda długodystansowych samochodowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship). Kubica pojedzie w belgijskim zespole WRT w 6-godzinnym wyścigu.

We wszystkich klasach zgłoszono w sumie 37 załóg, natomiast w klasie LMP2 walczyć o zwycięstwo będzie 12 ekip. Niedzielny wyścig będzie drugą rundą cyklu. Pierwsza została rozegrana 18 marca na torze Sebring w USA. Tam team Kubicy zajął w LMP2 piątą lokatę. Ale w klasyfikacji generalnej Orlen Team WRT jest czwarty, gdyż zwycięzca amerykańskiej rundy Hertz JOTA Team nie jest oficjalnie zgłoszony do sezonu WEC. Partnerami Kubicy w teamie WRT są Szwajcar Louis Deletraz, z którym triumfował w 2021 w ELMS, oraz urodzony w Angoli Portugalczyk Rui Andrade.

Bartosz Zmarzlik wyjawił prawdę o swoich silnikach. Tego już nie mógł dalej ukrywać

W 2021 roku Kubica startował w barwach WRT w 24 Le Mans, gdzie team był bliski zwycięstwa, ale na minutę przed końcem rywalizacji doszło do awarii samochodu. 38-letni krakowianin w tym roku zakończył swoją przygodę z F1, nie będzie już bowiem kierowcą testowym i rezerwowym zespołu Alfa Romeo.

Robert Kubica doczeka się swojego serialu?! Były kierowca F1 nie ma wątpliwości! Ważne słowa

Bolidy LMP2 są prototypami. Ich konstrukcja nie jest oparta na żadnym istniejącym samochodzie wyścigowym. Nadwozie wykonane jest z włókna węglowego, napęd stanowią silniki V8 o pojemności 4.2 litra, dostawcą w większości jest firma Gibson. Ich moc została w porównaniu do wersji z ubiegłego roku zmniejszona z 600 do 540 KM.

Niezwykłe słowa bliskiego współpracownika Michaela Schumachera

Sezon 2023 długodystansowych mistrzostw świata WEC obejmuje siedem rund. Ostatnia, ośmiogodzinny wyścig w Bahrajnie odbędzie się 4 listopada.

Robert Kubica Impact 2022
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze