Robert Kubica

i

Autor: SE Robert Kubica

Polski kierowca znowu w akcji

Ujawniono plany Roberta Kubicy na ten sezon. Kibice będą zachwyceni!

2023-02-03 11:09

Niedawno okazało się, że Robert Kubica nie będzie już obecny w padoku Formuły 1 w sezonie 2023 (choć jego sponsor Orlen pozostaje w F1), ale to nie znaczy, że o krakowianinie nie usłyszymy w kontekście rywalizacji wyścigowej. Orlen właśnie przekazał, że nasz kierowca ponownie wystartuje w World Endurance Championship (WEC), czyli długodystansowych mistrzostwach świata.

Jak poinformowano, w sezonie 2023 Robert Kubica będzie w tej rywalizacji reprezentował ORLEN Team WRT razem z partnerami z ekipy – Szwajcarem Louisem Delétrazem i Angolczykiem Rui Andrade. Przypomnijmy: Kubica ma za sobą dwa udane sezony w wyścigach długodystansowych, które łączył z zajęciem rezerwowego kierowcy Alfa Romeo w F1. W pierwszym z tych sezonów ORLEN Team WRT triumfował w European Le Mans Series. W poprzednim, w barwach włoskiej Premy, jako pierwszy polski kierowca w historii stanął na podium legendarnego wyścigu 24h Le Mans. Z Lousiem Delétrazem i Włochem Lorenzo Colombo zajęli drugie miejsce w klasie LMP2.

Koniec Roberta Kubicy w Formule 1! Decyzja zapadła. Odchodzi z Alfa Romeo

Współpraca z Robertem Kubicą to jeden z naszych kluczowych projektów sponsoringowych. Polski kierowca od 2021 roku systematycznie odnosi sukcesy w najważniejszych seriach wyścigów długodystansowych. Dla Grupy ORLEN to także inwestycja, dzięki której docieramy do milionów kibiców na całym świecie i tym samym wzmacniamy nasz biznes. Kubica cieszy także ogromną sympatią Polaków, blisko połowa badanych ocenia, że współpraca z Robertem przekłada się jednoznacznie na ich pozytywną opinię o marce ORLEN – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Pokazali nieznane dotąd zdjęcie Roberta Kubicy! Dla wielu to może być szok. Aż trudno uwierzyć, że to naprawdę on

Orlen przekazał: „W 2023 roku w World Endurance Championship Kubica pojedzie w siedmiu wyścigach rozgrywanych na trzech kontynentach. Sezon rozpocznie się w marcu od zmagań na dystansie 1000 mil w amerykańskim Sebring, a zakończy w listopadzie w Bahrajnie. W czerwcu kierowca Orlen Team po raz kolejny będzie rywalizował w 24h Le Mans, w setną rocznicę pierwszej edycji tego legendarnego wyścigu”.

Tak potraktowano Roberta Kubicę po odejściu z F1. Aż ciężko uwierzyć, obeszli się z nim bez serca

Robert Kubica Impact 2022
Najnowsze