Wygrał Vettel, Kubica zdublowany

2010-11-08 6:00

Robert Kubica (26 l.) nie będzie dobrze wspominał Grand Prix Brazylii. Na torze Interlagos Polak zajął dopiero dziewiąte miejsce. Nasz zawodnik został zdublowany aż przez siedmiu kierowców...

W sobotnich kwalifikacjach doszło do ogromnej sensacji: pierwsze pole startowe wywalczył Nico Hulkenberg (23 l.) z Williamsa. W wyścigu jednak już niespodzianek nie było - karty rozdawali zawodnicy walczący o mistrzostwo świata: Sebastian Vettel (23 l.) i Mark Webber (34 l.) z Red Bulla, Fernando Alonso (29 l.) z Ferrari oraz kierowcy McLarena - Lewis Hamilton (24 l.) i Jenson Button (30 l.).

Kubica na starcie był siódmy, potem awansował na szóstą pozycję, ale przez ryzykowną strategię ze wczesną zmianą opon utknął w korku i ostatecznie dojechał do mety jako dziewiąty.

Wygrał Vettel przed Webberem, Alonso i Hamiltonem. To oznacza, że za tydzień czeka nas pasjonujący wyścig o Grand Prix Abu Dhabi. W ostatnich zawodach sezonu aż 4 kierowców będzie walczyło o tytuł mistrza świata.