Znamy żużlowe pary play-off. Kto pojedzie w półfinałach PGE Ekstraligi? KIEDY PLAY-OFF? ŻUŻEL PLAY-OFFY

2020-09-14 22:40 MF
Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą przeciwko sobie w fazie play-off
Autor: FOT. WOJCIECH TARCHALSKI / CYFRASPORT Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą w Grand Prix i w lidze.

Za nami runda zasadnicza sezonu 2020 PGE Ekstraligi. Do ostatniej kolejki fazy zasadniczej żużlowcy toczyli zażartą walkę o awans do play-off i dopiero po niej poznaliśmy wszystkich uczestników półfinałów najlepszej żużlowej ligi świata. Kto pojedzie w play-off PGE Ekstraligi? Kiedy półfinały PLAY-OFF?

Runda zasadnicza sezonu 2020 zakończyła się w poniedziałkowy wieczór meczem w Rybniku, gdzie miejscowy ROW podejmował Spartę Wrocław. Wrocławianom do awansu do fazy play-off wystarczyło zwycięstwo z najsłabszą drużyną ligi i tak też się stało. Beniaminek Ekstraligi, który zaledwie po jednym sezonie żegna się z najlepszą żużlową ligą świata, przegrał ze Spartą 39:51. Dzięki temu zwycięstwu żużlowcy Dariusza Śledzia awansowali na 3. miejsce i powalczą o medale.

Magiczny chłopak z Wrocławia rusza po złoto. Maciej Janowski jakiego nie znacie [CIEKAWOSTKI]

Ostatecznie tabela PGE Ekstraligi po 14. kolejkach wygląda następująco: liderem po rundzie zasadniczej jest Unia Leszno (28 punktów), która z 14 meczów wygrała 11. Drugie miejsce zajęła Stal Gorzów z 21 punktami na koncie, choć po fatalnym początku sezonu i sześciu porażkach z rzędu mało kto wierzył w taki scenariusz. Podium uzupełnia wspomniana Sparta (20 pkt), a czwarte miejsce zajęli żużlowcy Falubazu Zielona Góra (20 pkt). Największy smutek w Częstochowie i Lublinie. Ambitne plany walki o medale kibice Włókniarza i Motoru będą musieli przełożyć na kolejny rok.

Wypadek JAK Z HORRORU w Rybniku. Rzucało zawodnikiem jak szmacianą lalką

Znamy już zatem pary półfinałowe PGE Ekstraligi. Falubaz Zielona Góra zmierzy się z Unią Leszno, natomiast Sparta Wrocław będzie rywalizować ze Stalą Gorzów.

Najpierw się POTŁUKŁ, potem triumfował. POOBIJANY Patryk Dudek wprowadził Falubaz do play-off

Pierwsze mecze półfinałowe zaplanowano na 20 września. Rewanże 27 września. Pierwszy mecz finałowy odbędzie się 4 października, a rewanż tydzień później.

Najnowsze