Adam Kownacki

i

Autor: Archiwum Adam Kownacki z synkiem

Adam Kownacki: Pokonam Heleniusa i zdążę na poród [WYWIAD]

2021-10-04 14:23

Adam Kownacki (32 l.) przyznał, że przed rewanżową walką z Robertem Heleniusem (37 l.) 9 października w Las Vegas przestrzega diety i unika słodyczy, ale nie obchodzi go ile będzie ważył w trakcie pojedynku. Czeka też na narodzenie drugiego dziecka.

„Super Express”: - Jak ważne jest dla ciebie pokonanie Heleniusa?

Adam Kownacki: - Zwycięstwo w tej walce ponownie umieści mnie na mapie boksu i pokaże, że ostatnia przegrana była tylko wypadkiem przy pracy. Wtedy przegrałem, bo byłem już pod koniec pojedynku trochę zmęczony i próbowałem jak najszybciej zakończyć tę noc, ale wpadłem i zostałem pokonany. Ale ta przegrana zmotywowała mnie tylko do ciężkiej pracy i powrotu na ring. Wychowałem się na Brooklynie, gdzie nie raz byłem nieźle kopany w tyłek dosłownie i przenośni, to była twarda szkoła życia, nauczyłem się nie poddawać i nie rezygnować z marzeń. Kiedy ktoś mnie kopie, nawet jeśli upadnę, to podnoszę się z tego. Wracam i pokazuje gdzie jest jego miejsce. Pochodzę z ciężko pracującej rodziny polskich imigrantów, nie boję się ciężkiej pracy i wyzwań.

- Ostatni raz widzieliśmy cię w ringu w marcu zeszłego roku, to jednak długa przerwa od boksu, ciężko jest wracać?

- Nie, bo niosą mnie skrzydła woli zwycięstwa (śmiech) a tak na serio to już nie mogę się doczekać tego pojedynku. Po krótkiej przerwie wtedy w marcu, szybko wróciłem do treningów. Nie mogę się doczekać tego pojedynku.

- Ile postawiłbyś na siebie w kasynie w tej walce?

- Na pewno duże pieniądze, choć nie gram w kasynie. Niestety nie będzie na tej walce mojej ukochanej żony, która ma termin porodu naszego drugiego syna, na 10 października. Wygram z Heleniusem i wrócę na poród żony.

Norman Parke z kolejnym wyzwaniem w FAME MMA? Jest gotowy na to po krwawej walce | KOLOSEUM

- Na jednym z portali społecznościowych zamieściłeś flimik z pączkami. Na słodycze czas dopiero po walce?

 - Dokładnie. Bardzo pilnuję teraz diety. W mojej okolicy funkcjonuje lokalna piekarnią. Otrzymałem z niej paczkę ze słodyczami, ale dopiero po walce będę mógł tego skosztować. 

 - Przed walką z Heleniusem zapowiadałeś zmianę nawyków żywieniowych. Zmieniłeś dietę?

- Staram się jeść zdrowo, jak zawsze przed walkami. Myślę, że to widać, bo sylwetkę mam coraz lepszą i naprawdę dobrze się czuję.

 - Przed każdą walką pada pytanie: ile będziesz ważył w ringu?

 - Nie wiem. Mam to głęboko w nosie. Nie interesuje mnie to. Chcę wejść do ringu, zrobić swoją robotę i wygrać.

 - Na treninach więcej czasu poświęcałeś na pracę nóg. Czy to oznacza, że będziesz bardziej ruchliwy w ringu?

 - Raczej nie. Jak zawsze będę szedł do przodu i będę starał się znokautować Heleniusa. Co do zmian w przygotowaniach, to sparuję dwa razy w tygodniu, a nie trzy jak wcześniej. To największa zmiana na tym obozie przygotowawczym.

Joanna Jędrzejczyk szczerze o FAME MMA. Ważne słowa, nie gryzła się w język

Adam Kownacki zdradził co powiedział mu Tyson Fury | Andrzej Kostyra
Sonda
Co wolisz: boks czy MMA?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze