Anthony Joshua i Ołeksandr Usyk

i

Autor: fot. Mark Robinson/Matchroom Boxing Anthony Joshua i Ołeksandr Usyk

Będzie walka o wszystkie pasy w wadze ciężkiej?! Nagły zwrot akcji, duża kasa dla Joshuy

2022-01-24 9:40

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że w najbliższych miesiącach zobaczymy rewanżową walkę pomiędzy Anthonym Joshuą i Ołeksandrem Usykiem i na starcie o wszystkie pasy w królewskiej wadze ciężkiej jeszcze poczekamy. Angielskie media donoszą jednak, że Joshua jest gotów odstąpić od tego pojedynku i w efekcie dać zielone światło do batalii Usyka z Tysonem Furym.

Usyk odebrał Joshule trzy mistrzowskie pasy we wrześniu ubiegłego roku. Ukrainiec zaprezentował się kapitalnie i w pełni zasłużenie zwyciężył na wszystkich trzech kartach punktowych. Brytyjczyk docenił klasę rywala, ale od razu zaczął wspominać o rewanżu.

Miejsca i daty drugiego starcia nie poznaliśmy, ale mówiło się o pierwszym kwartale tego roku. Wiele jednak wskazuje na to, że nastąpił właśnie zwrot w akcji - poważne brytyjskie media informują bowiem, że Joshua jest gotowy odstąpić od rewanżowego boju z Usykiem. Według tamtejszych dziennikarzy Joshua miałby to zrobić za 15 milionów funtów.

Każdy sparing to wojna! Cieślak podkręca tempo przed walką o pas

Jeśli te plotki się potwierdzą, to wkrótce możemy być świadkami tak wyczekiwanego od lat pojedynku o tytuł niekwestionowanego mistrza świata w królewskiej wadze ciężkiej pomiędzy Usykiem (pasy WBO, IBF i WBA) a Tysonem Furym (pas WBC).

Szczegółów oferty dla Joshuy nie znamy, ale niewykluczone, że Brytyjczyk oprócz 15 milionów funtów być może zagwarantuje sobie pierwszeństwo do starcia z wygranym starcia Usyk - Fury. Wtedy rezygnacja z rewanżu z Ukraińcem miałaby sens.

Wstrząsająca historia! Świetny pięściarz żyje w skrajnej nędzy, ta reakcja chwyta za serce [WIDEO]

Zbigniew Raubo o freak fightach i walce Cieślaka o mistrzostwo świata
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze