Były mistrz boksu podejrzewany o terroryzm! Został zatrzymany niczym w filmie akcji

2019-10-04 18:26 MSo
Wadi Camacho
Autor: Instagram Wadi Camacho

Do scen znanych z filmów akcji doszło w Wielkiej Brytanii. Policja otoczyła mężczyznę po jego wizycie w centrum handlowym, a następnie przesłuchiwała go przez około dwanaście godzin! Wadi Camacho wyszedł z aresztu za kaucją, ale przyznał, że śledztwo w tej sprawie ma się dalej toczyć.

Wadi Camacho to były już bokser, który odwiesił rękawice na kołek po ostatniej porażce z Deionem Jumahem, który znokautował go już w piątej rundzie. Pojedynek toczył się o pas mistrzowski brytyjskiej organizacji BBBofC. Była to jego dziewiąta porażka w zawodowej karierze, szósta przed czasem.

Jak informuje portal DailySunPost.com, brytyjska policja otoczyła mężczyznę po tym, jak ten pojawił się w galerii handlowej. Został otoczony przed wejściem i aresztowany. Londyńskie służby podejrzewają go o zbieranie informacji, które mogą być przydatne dla osoby popełniającej lub przygotowującej działania terrorystyczne.

Spędziłem dwanaście godzin na komisariacie, skonfiskowali mi telefon. Ze mną wszystko w porządku, ale śledztwo dalej trwa - opisywał sprawę Camacho, który przyznał, że niewiele wcześniej zawiózł swoją córkę do szkoły. Jak dalej potoczy się ta sprawa? Tego jeszcze nie wiadomo.

Wadi Camacho stoczył w swojej zawodowej karierze trzydzieści pojedynków - wygrał 21 z nich, z czego aż 12 przed czasem. "Machoman" walczył jedynie w Wielkiej Brytanii. Szansę na największy sukces miał w 2014 roku. Wówczas miał szansę na tytuł WBC International Silver, ale przegrał przez nokaut z Stephenem Simmonsem.

Najnowsze