Dariusz „Tygrys” Michalczewski przyjąłby 50 milionów dolarów za walkę z YouTuberem? | Andrzej Kostyra

2021-06-15 18:40
Dariusz Michalczewski
Autor: Cyfrasport Dariusz Michalczewski

Niewiele brakowało, aby Dariusz „Tygrys” Michalczewski (53 l.) pobił rekord legendarnego Rocky’ego Marciano (49-0). Ale w 49 walce niepokonany „Tygrys” przegrał i rekord Rocky'ego pobił dopiero Floyd Mayweather jr. Michalczewski zdradza nam czy poszedłby w ślady Mayweathera i – tak jak on - stoczył pojedynek za 50 milionów dolarów z jakimś sławnym Youtuberem

- Jak widzisz to co się dzieje teraz w polskim boksie? Na początek pomówmy o boksie olimpijskim? Damian Durkacz i Sandra Drabik wywalczyli nominację olimpijską, szansę ma Karolina Koszewska…

Dariusz Michalczewski: - Jest bardzo duży kryzys w polskim boksie, od zawodowego zaczynając na amatorskim kończąc. Chociaż widząc młodzieżowe mistrzostwa świata w Kielcach, jestem pod wielkim wrażeniem tych młodych chłopców, którzy naprawdę pokazali piękny boks…

- Chyba szczególnie byłeś zachwycony srebrnym medalistą Kubą Straszewskim.

DM: - Tak, nie spodziewałem się, że mamy w Polsce takich fajnych chłopaków, to było światełko w tunelu. Dziewczyny też świetnie pokazały się.

- Prezes PZB Grzegorz Nowaczyk ogłosił, że będzie reaktywowana liga bokserska. To chyba świetna wiadomość…DM: - Ten pan Prezes Grzesiu robi dobrą robotę. To facet ważny w odbudowaniu polskiego boksu. Jest niezależny finansowo, dobry organizacyjnie, co było widać także na przykładzie mistrzostw świata w Kielcach.

- Najważniejszym wydarzeniem na świecie w boksie był ostatnio pojedynek Floyda Mayweathera juniora z Youtuberem Loganem Paulem. Mayweather podobno zarobił za to 50 milionów dolarów i śmiał się, że to był „legalny skok na bank”. Czy taka suma skusiłaby Ciebie żebyś powalczył z jakimś Youtuberem?DM: - Ach… U mnie to nic by finansowo nie zmieniło. A chciałbym żeby Ci którzy mnie pamiętają z czasów gdy boksowałem, zachowali mnie takiego w pamięci. Poza tym Mayweather jest jeszcze w formie. A ja już jestem 16 lat na emeryturze. Nie podjąłbym się tego wyzwania.

Rozebrany Popek pochwalił się 53 centymetrami. CO ZA BYDLE, trzeba było wziąć miarkę!

- Nawet 50 milionów dolarów by Cię nie skusiło?

DM: - Dla mnie nie ma już różnicy czy to jest 15, 10, 5 czy 50 milionów dolarów. To właściwie nic by w moim życiu nie zmieniło. Ja już jestem dziadkiem od pół roku. Foreman boksował jak miał 45 lat, ja mam już 53 lata. W jakimś momencie trzeba to sobie odpuścić. I ja to zrobiłem w odpowiednim czasie, jestem z tego dumy.

- Ale słyszałem, że wróciłeś do bokserskich treningów i masz niezłą formę.

DM: - Tak, jestem na treningu 5 razy w tygodniu. Chodzę co środę z Markiem Ejsmontem i kolegami żeby poboksować, nawet posparować. Z tygodnia na tydzień jestem coraz lepszy (śmiech).

- Rozmawiamy przed meczem piłkarskiej reprezentacji Polski na Euro. Jak myślisz, wygramy ze Słowacją czy nie?

DM: - Po tych meczach jakie kadra grała za kadencji trenera Sousy nie można być optymistą, ale nadzieja umiera ostatnia. Trzymam kciuki, żeby wygrali. Ale nie będzie łatwo wyjść z grupy, mamy przecież w niej jeszcze Hiszpanię, Szwecję. My nie możemy z każdym wygrać, ale możemy z każdym przegrać. Oczywiście trzymam kciuki, żebyśmy wygrali ze Słowacją. Nerwy są wielkie. Dobrze, że tym razem ten balonik nie jest mocno dmuchany.

- Darek, teraz pytania od słuchaczy mojego vloga. Franco Franco: „Czy Artur Szpilka ma jeszcze szansę w jakichkolwiek sportach walki?”

DM: - To jest bardzo ciężkie pytanie. Ja już przed jego walką z Wilderem mówiłem, że ktoś kto nie ma pokory, szacunku i respektu i dla siebie samego i przeciwnika, to nie ma szans osiągnąć sukcesu… Tym bardziej w MMA, gdzie są inne zasady, to inny sport. Chociaż Don Kasjo wygrał z facetem, który walczył w tej najlepszej federacji. Ale Szpilka nie ma szans w sportach walki, ma bowiem inne nawyki, których nie ma już szans zmienić. W MMA są zapaśnicy, którzy Go zduszą. I odklepie. Tym bardziej, że jest już bardzo mocno napoczęty i ma szczękę jak szklankę. On tylko robił negatywny show, który zrobił w naszym sporcie antyreklamę, zepsuł jego renomę. Jeśli jakaś mama ogląda jakiegoś Szpilkę, to nie wypuści swojego dzieciaka na boks.

Ukochana Szpilki szokuje. Pokazała jędrne pośladki i rogi diabła, piekielnie gorące ZDJĘCIA

- Mariusz Zarowny: „Czy faktem jest Twoje starcie w kadrze z Gołotą bez rękawic?”

DM: - Nie.

- Eiduro: „Najlepsza whiskey którą piłeś do 150 złotych za butelkę?”. Pijesz w ogóle takie (śmiech)?

DM: - Jeśli piję to tylko Ballantinesa, najgorsza berbelucha, wszyscy krzywią po pierwszym kieliszku mordy jak ją piją. Ale po drugim kieliszku nie ma już różnicy.- Freddie Biggy: „Dlaczego w Polsce nie mamy naprawdę dobrych bokserów w wadze ciężkiej?”

DM: - Nie mamy w ogóle dobrych bokserów…

- Bartosz Zagul: :Najtrudniejsza runda w całej karierze Dariusza Michalczewskiego?”DM: - To była pierwsza runda walki z Roberto Dominguezem w Kolonii w 1985 roku gdy leżałem 2 razy na deskach. Gdybym nie umiał przyjąć, to by mnie tutaj nie było.

- Darek, nie spadnij z krzesła po tym pytaniu. Predator: „Czy Don Kasjo jest Twoim nieślubnym synem?”

DM: - Cham cha, cha… Ja jestem pewien podziwu dla tego chłopaka. Czasami nie robi dobrej reklamy, ale mówi, że nie jest sportowcem tylko melanżownikiem. Taka fajna, szczera osoba. Oczywiście, że przegina w niektórych momentach. Może to nie jest fajne dla młodzieży, ale dzisiaj młodzież takie rzeczy kupuje. Dla mnie to w porządku gość, nawala wszystkich innych jak trzeba. Ma facet jaja.

- Bartek: „Coi sądzisz o walce Don Kasjo z Normanem Parkem. Czy wchodzenie głową w tej walce przez Parka było przepisowe, czy sędzia ringowy popełnił błąd dopuszczając do tego?”

DM: - Oczywiście, to było nieporozumienie. Skąd był ten sędzia? To co robił Parkę to dyskwalifikacja razy trzy.

- Adrian Janiec: „Jak Pan Darek ocenia ostatni występ Izu w KSW?”

DM: - Przepraszam, ale nie widziałem tej walki.

- Dzięki Darek.

DM: - Ja też dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

- Pozdrów swojego juniora i córkę, bo widziałem że się kręcili w pobliżu. Nadał Cię okręca wokół palca?

DM: - Tak, nie mam z nią szans. Nagrała niedawno piosenkę, a jutro kręci w studio teledysk.

Rozmawiał Andrzej Kostyra

Cała rozmowa na Kostyra SE

Ewa Brodnicka zwróciła się do tysięcy Polaków! Wyjątkowo ważne słowa, każdy powinien je zapamiętać

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze