Floyd Mayweather Jr.

i

Autor: AP PHOTO Floyd Mayweather Jr.

Floyd Mayweather Jr. zarobił grube miliony. Zabawił się podczas pokazowej walki

2022-05-23 12:41

Floyd Mayweather Jr. to bez wątpienia jeden z najlepszych pięściarzy w historii. Na zawodowym ringu stoczył 50 zwycięskich walk i oficjalnie zakończył karierę z nieskazitelnym bilansem w 2017 roku. Od tamtej pory toczy jednak pokazowe walki, za które w dalszym ciągu zarabia grube miliony. Ostatnio zmierzył się z Donem Moore'em w Abu Zabi i za ośmiorundowy pojedynek zgarnął prawdziwą fortunę.

Przez wiele lat walki Mayweathera Juniora elektryzowały miliony kibiców na całym świecie, a nie zmieniła tego nawet emerytura pięściarza. Amerykanin zakończył karierę już 5 lat temu z bilansem 50-0 (27 KO), jednak nie rozstał się na stałe ze sportami walki. Już podczas sylwestrowej nocy z 2018 na 2019 rok stoczył walkę z kickbokserem Tenshinem Nasukawą, którego znokautował w Japonii już w pierwszej rundzie. Prawdziwym hitem okazała się walka "Pięknisia" z popularnym youtuberem - Loganem Paulem. Do tego pojedynku doszło w czerwcu zeszłego roku i szacuje się, że były mistrz świata zarobił wówczas nawet 50 milionów dolarów. Nic dziwnego, że dalej jest on zainteresowany takimi starciami. 

Gigantyczne pieniądze dla Adama Kownackiego? Ta suma poraża. Jest tylko jedna niewiadoma

Walka Mayweather Jr. - Paul okazała się marketingowym strzałem w dziesiątkę

Mayweather Jr. zarobił grube miliony. Zabawił się w ringu

Obecnie 45-latek jest twarzą projektu Global Titans Fight Series i właśnie pod tym szyldem miał stoczyć walkę 13 maja na dachu hotelu w Dubaju. Plany pokrzyżowała śmierć prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chalifa ibn Zajeda al-Nahajana. Gala została przesunięta o tydzień i zmieniono miejsce wydarzenia - zamiast hotelu Burj Al, postawiono na Etihad Arenę w Abu Zabi. Mayweather Jr. był wyraźnie lepszy i w ósmej rundzie posłał Dona Moore'a na deski, ale ten wstał i dotrwał do ostatniego gongu. Tym samym nie wyłoniono oficjalnego zwycięzcy (podobnie jak w walce z Paulem), ale obaj zawodnicy mogą liczyć na sowite wypłaty.

Paskudne obrażenia na twarzy Adama Balskiego po walce o pas. Od tych obrazków wszystko boli!

Sonda
Co wolisz: boks czy MMA?

Oficjalnie nie podano wynagrodzeń za walkę, ale w amerykańskich mediach pojawia się wiele konkretnych szacunków. Mayweather Jr. za wyjście do ringu miał zagwarantować sobie podstawę w wysokości 10 mln dolarów! Do tego wynegocjował 80% zysku ze sprzedanych pakietów PPV. Jego rywal miał zgodzić się na milion dolarów podstawy i 20% zysku z PPV. "Piękniś" już zapewnił, że jest otwarty na kolejne walki na Bliskim Wschodzie.

Największe skandale i kontrowersje w historii boksu | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze