Manny Pacquiao miał kontakt z ZAKAŻONYM koronawirusem. Czeka go kwarantanna

2020-03-29 15:40 MF
Manny Pacquiao
Autor: X-NEWS Manny Pacquiao

Filipiński geniusz boksu Manny Pacquiao wraz z rodziną muszą poddać się przymusowej kwarantannie, po tym jak pięściarz miał kontakt z przewodniczącym filipińskiego senatu Aquilino Pimentalem, który jest zakażony koronawirusem. "Pacman" zapewnia, że czuje się dobrze, a test na obecność wirusa w jego organizmie dał wynik negatywny.

Pacquiao łączy boks z polityką - na co dzień zasiada w filipińskim senacie. To właśnie tam podczas poniedziałkowego zebrania miał bezpośredni kontakt z zarażonym koronawirusem Aquilino Pimentalem, przewodniczącym tamtejszego senatu. Ze względów bezpieczeństwa pięściarz wraz z rodziną musiał poddać się czternastodniowej kwarantannie.

"Proszę, nie martwcie się. Otrzymałem od moich przyjaciół z Korei Południowej szybkie testy na koronawirusa. Dały wynik negatywny" - napisał Pacquiao w specjalnym oświadczeniu i jednocześnie uspokoił, że czuje się dobrze, nie wykazuje żadnych objawów choroby, ale jest gotów przejść szczegółowe badania wymazów z gardła i nosa "dla dobra rodziny i kraju".

W piątek amerykańskie media poinformowały, że Fundacja Manny'ego Pacquiao nawiązała współpracę z fundacją chińskiego biznesmena Jacka Ma, który ma dostarczyć na Filipiny 700 tysięcy masek ochronnych i ponad 50 tysięcy testów na koronawirusa. Fundacja "Pacmana" ma zająć się dostarczaniem sprzętu dla potrzebujących po tym, jak ten dotrze na Filipiny.

Według najnowszych danych na Filipinach wykryto 1418 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 71 osób zmarło. Ostatniej doby przybyło tam ponad 300 przypadków zakażeń.

Manny Pacquiao jest aktualnym mistrzem świata WBA wagi półśredniej. Ostatnią walkę stoczył w lipcu ubiegłego roku w Las Vegas, gdzie pokonał niejednogłośnie na punkty Keitha Thurmana. W lutym plotkowało się o jego możliwej walce z gwiazdą MMA Conorem McGregorem na zasadach boksu.

Najnowsze