Michał Cieślak

i

Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Michał Cieślak rozpoczął sparingi przed walką o pas mistrza świata

Misja "Okolie" rozpoczęta! Michał Cieślak ma za sobą pierwszy sparing, rywalem dwumetrowiec

2022-01-12 20:22

Michał Cieślak rozpoczął w środę sparingi przed zaplanowaną na 27 lutego w Londynie walką o pas mistrza świata wagi junior ciężkiej z Lawrencem Okoliem. Podopieczny Andrzeja Liczika stanął dziś w ringu oko w oko z mierzącym nieco ponad dwa metry Damianem Knybą.

Cieślak o walce z Okolie dowiedział się 3 stycznia. Już dwa dni później wszystko było zaklepane, a oficjalnie informacja ujrzała świat dzienne 7 stycznia. Dla Cieślaka będzie to druga szansa na wywalczenie mistrzowskiego pasa - pierwszej nie wykorzystał, przegrywając po wyrównanym starciu z Ilungą Makabu w Kinszasie.

To był jednak wyjazd na wariackich papierach. Teraz termin walki jest sztywny, a jak zaznaczył sam Cieślak w rozmowie z "Super Expressem" warunki kontraktu także spełniają jego oczekiwania.

Zbigniew Raubo szczerze o trenowaniu freaków! Te słowa nie przejdą bez echa! [KOLOSEUM]

Michał Cieślak o walce z Okoliem o pas mistrza świata

W środę Cieślak rozpoczął sparingi przed starciem z Okoliem. Na pierwszy ogień poszedł pięściarz wagi ciężkiej Damian Knyba, który warunkami fizycznymi przypomina Brytyjczyka. Okolie mierzy 196 cm a jego zasięg ramion to 210 cm, u Knyby to odpowiednio 201 cm i 218 cm.

Panowie po raz drugi sparować mają w piątek. Nazwiska kolejnych sparingpartnerów Cieślaka nie są jeszcze znane, ale ten najważniejszy okres przygotowań Polak ma spędzić w Zakopanem. Do stolicy polskich Tatr wybiera się z trenerem i kilkoma kolegami z sali już 23 stycznia.

Mateusz Borek szczerze o TVP Boxing Night i powrocie Adamka. Mówi o dużej kasie dla byłego mistrza świata [TYLKO U NAS]

Andrzej Kostyra o walce Polaka o mistrzostwo świata: W ringu spotka się dwóch dzików
Najnowsze