Deontay Wilder i Tyson Fury

i

Autor: EastNews Deontay Wilder i Tyson Fury

Trwa konwent WBC

Nie będzie już face to face po ważeniu w boksie? Zaskakujący pomysł największej federacji

2022-11-08 15:22

W Acapulco w Meksyku trwa właśnie konwent największej i najbardziej prestiżowej federacji boksu na świecie - WBC. Na jednym z paneli pod dyskusję ma zostać poddany pomysł rezygnacji ze spotkań face to face po oficjalnych ważeniach!

Wielu kibiców ostrzy sobie zęby na spotkania twarzą w twarz swoich idoli przed pojedynkami o dużą stawkę. Niewykluczone jednak, że wkrótce ta tradycja dobiegnie końca. Przynajmniej w federacji WBC, która na trwającym właśnie corocznym konwencie w Meksyku zamierza poddać pod dyskusję rezygnację z face to face przed bataliami o tytuł mistrza świata. - To z pewnością jest problem, ponieważ te sytuacje często prowadzą do uwolnienia złych emocji. To sprzeczne z kodeksem etyki i wartościami, które reprezentuje WBC. W boksie nie chodzi o eskalację negatywnych emocji i niechęci pięściarzy do siebie. Chcemy kontynuować naszą drogę fair play, dlatego prosimy wszystkich promotorów, menadżerów, trenerów oraz pięściarzy o wzajemny szacunek - powiedział Mauricio Sulaiman, prezydent WBC.

Andrzej Wasilewski dogrywa w Meksyku walkę Różański - Rivas o pas mistrza świata

Konwent WBC w Acapulco mocno interesuje także polskich kibiców. Powód? To właśnie w Meksyku przebywa szef KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski, który dogrywa tam szczegóły pojedynku Łukasza Różańskiego z Oscarem Rivasem o pas mistrza świata w wadze bridger. Jest duża szansa, że do tego starcia dojdzie w lutym przyszłego roku w Polsce, a dokładnie w Rzeszowie. Gdyby to się udało, byłby to pierwszy pojedynek o pas w naszym kraju od 2016 roku i batalii Krzysztofa Głowackiego z Ołeksandrem Usykiem.

Sonda
Czy Łukasz Różański będzie mistrzem świata w nowej kategorii wagowej bridger?
Łukasz Różański przed walką życia: Chcę wygrać przed czasem.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze