Mariola Gołota, Andrzej Gołota

i

Autor: SE Mariola Gołota, Andrzej Gołota

Ma się czym pochwalić

Nie dacie wiary, kim z zawodu jest żona Andrzeja Gołoty. Wielki powód do dumy, Mariola Gołota musiała włożyć w to dużo pracy

2023-01-01 15:21

Andrzej Gołota przez wiele lat dostarczał polskim kibicom niezliczonej ilości emocji. Większość z nich była pozytywna, choć można mieć niedosyt, że pięściarzowi nie udało się sięgnąć po mistrzowski pas. Przez wszystkie lata kariery Gołoty wspierała go jego żona. Z Mariolą Gołotą poznali się już dekady temu i małżeństwem są od 1990 roku. Ukochana byłego pięściarza może pochwalić się świetnym wykształceniem i profesją, którą wykonywać mogą nieliczni.

Andrzej Gołota to jedna z legend polskiego sportu. Choć nie brakowało kontrowersyjnych zachowań pięściarza z Warszawy podczas jego kariery, wielu fanów wciąż z rozrzewnieniem wraca wspomnieniami do czasów, gdy Gołota walczył w ringu. Kilkukrotnie był bliski zdobycia pasa mistrzowskiego w królewskiej kategorii, a więc w wadze ciężkiej, ale tego osiągnięcia nigdy nie udało mu się zdobyć. Obecnie Gołota na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych.

Mariola Gołota wykonuje elitarny zawód. Wielki powód do dumy

Za "wielką wodą" osiadł na stałe wiele lat temu wraz z rodziną. Od kilku dekad u jego boku jest żona, Mariola Gołota, która karierę i przyszłość również związała z Ameryką. Ukochana pięściarza do tej pory prowadzi konto na Instagramie, za pośrednictwem którego przybliża życie Andrzeja Gołoty w Ameryce. Sama natomiast może pochwalić się świetnym wykształceniem. Mariola Gołota skończyła bowiem prawo na Dominican University w River Fores i Loyola University School of Law w Chicago.

Co więcej ukochana 54-latka otworzyła nawet własną kancelarię adwokacką w "wietrznym mieście", jak określa się Chicago. A ten zawód należy do jednych z bardziej elitarnych i może być powodem do dumy. Co więcej, Mariola Gołota posiada także licencję sędziego bokserskiego. Żona "Andrew" pasją do prawa zaraziła również córkę, Aleksandrę Gołotę, która ten kierunek skończyła na uczelni Marquette University w Milwaukee.

Artur Szpilka komentuje walkę Pudzianowski - Khalidov | Andrzej Kostyra

Czym jeżdżą Iga Światek i Robert Lewandowski? Jaką markę cenią Radwańska i Ronaldo?

Zaglądamy do garaży gwiazd sportu. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze