Mills Lane i Evander Holyfield

i

Autor: AP PHOTO/MARK J. TERRILL, FILE Mills Lane i Evander Holyfield

Miał 85 lat

Nie żyje legendarny sędzia bokserski! To on prowadził walkę, w której Tyson odgryzł kawałek ucha Holyfieldowi

2022-12-07 10:52

Mills Lane, jeden z najlepszych sędziów w historii zawodowego boksu, nie żyje. Znany arbiter zmarł w wieku 85 lat. Jako główny rozjemca prowadził m.in. legendarny pojedynek Mike'a Tysona z Evanderem Holyfieldem, w którym ten pierwszy odgryzł drugiemu kawałek ucha.

Lane, w młodości żołnierz piechoty morskiej USA, sam był bokserem, a później prawnikiem. Sędziował m.in. pojedynki Muhammada Alego z Bobem Fosterem, Riddicka Bowe'a z Holyfieldem i Tysona z Peterem McNeeleyem. W sumie jako główny arbiter poprowadził nieco ponad 100 walk o tytuł mistrza świata.

Nie żyje Mills Lane

Był prokuratorem okręgowym w Reno, a następnie sędzią w sądzie hrabstwa Washoe w stanie Nevada. Gmach sądu w Reno nosi jego imię. Był także bohaterem popularnego reality show "Sędzia Mills Lane", emitowanego w latach 1997-2001.

Dariusz Michalczewski UJAWNIA ile zarobił na BOKSIE. Podaje KONKRETNĄ KWOTĘ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze