Pierwsza gala walk na gołe pięści GROMDA już 6 czerwca! [ZASADY]

2020-05-21 20:00 MF
Pierwsza gala GROMDA 6 czerwca
Autor: GROMDA (materiały prasowe) Pierwsza gala GROMDA 6 czerwca

Już 6 czerwca odbędzie się pierwsza edycja turnieju GROMDA, czyli walki na gołe pięści. W turnieju weźmie udział szesnastu wojowników, ale tylko najlepszy z nich zgarnie 100 tysięcy złotych. Organizatorami przedsięwzięcia są promotorzy boksu Mariusz Grabowski i Mateusz Borek. Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym „Super Expressu”.

Znani z organizowania gal boksu Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion) i Mateusz Borek (MB Promotions) długo trzymali kibiców w niepewności, ale w końcu potwierdzili oficjalnie: pierwsza edycja turnieju GROMDA odbędzie się 6 czerwca.

- Ludzie w wielu aspektach życia wracają do najstarszych atawistycznych potrzeb, żądz i słabości. Walka na gołe pięści - przy rozsądnych regułach i dbaniu o zdrowie zawodników - ma szanse stać się w Polsce sportem bardzo popularnym. Współcześnie poszukujemy przede wszystkim prawdy - prawdziwego bólu, prawdziwych łez, prawdziwej radości. GROMDĄ chcemy przenieść się o krok bliżej koloseum - powiedział Mateusz Borek, który 20 czerwca zorganizuje galę boksu zawodowego w Arłamowie MB Boxing Night 7: "Na krawędzi".

Mateusz Borek zrobi galę boksu w Arłamowie! Znamy pierwsze szczegóły MB Boxing Night 7

Mateusz Borek
Autor: Tomasz Radzik Mateusz Borek

Zasady są proste: - Zawodnicy bez rękawic mierzą się w ringu wielkości 4x4 m. Walki rozgrywane będą na dystansie czterech rund po 2 minuty. Jeśli po ostatnim gongu żaden nie skończy się nokautem, wówczas dojdzie do dogrywki, którą może wygrać tylko jeden i to nie na punkty – tłumaczy Mariusz Grabowski, promotor m.in. mistrzyni świata Ewy Brodnickiej i celującego w tytuł mistrza Europy Damiana Wrzesińskiego.

Kolejna gala Tymex Boxing Night w studiu TV? „Pracujemy nad tym” [WIDEO]

Mariusz Grabowski
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Mariusz Grabowski

- Krew, rany, rozcięcia - w niektórych walkach to będzie wyglądało przerażająco dla oka, ale wbrew pozorom w kontekście generalnego zdrowia to wcale nie musi uczynić tak daleko idącego spustoszenia jak inne sporty walki – ocenia Mateusz Borek.

Do walk na gołe pięści zgłosiło się ponad 200 osób, a w ringu zobaczymy m.in. Michała Bławdziewicza - wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski w K1 oraz zwycięzcę dwóch turniejów KSW, czy Norberta "Lodówę" Rozenbajgiera. Jak mówią o nim organizatorzy, to "brutalny puncher i bokserski samouk z doświadczeniem zdobytym między innymi na bramkach w nocnych klubach". 

W ringu nie będą obowiązywały kategorie wagowe. 

Proponują Tysonowi 20 mln dolarów za walkę na gołe pięści!

Pierwsza gala GROMDA: Fight Club dostępna w systemie Pay-Per-View za 19,99 zł. Więcej informacji o gali na www.gromda.pl

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 21 V (goście: Müller, Neumann)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze