Pogrzeb Dawida Kosteckiego. Wzruszające ostatnie pożegnanie pięściarza [WIDEO]

2019-08-24 16:10 BO, KZ
Trumna Kosteckiego złożona do grobu
Autor: Beata Olejarka Trumna Kosteckiego złożona do grobu

Pogrzeb Dawida Kosteckiego. Śmierć Dawida Kosteckiego wstrząsnęła całą sportową Polską. W sprawie nadal pozostaje wiele znaków zapytania. W sobotę na cmentarzu w Rzeszowie odbył się pogrzeb pięściarza. Żegnała go rodzina, żona z synami oraz przyjaciele. Ceremonia była bardzo wzruszająca...

Dawid Kostecki został znaleziony martwy w piątek 2 sierpnia w celi w areszcie śledczym na Białołęce. Służba Więzienna w oficjalnym komunikacie poinformowała, że były pięściarz popełnił samobójstwo. Na jego szyi znaleziono zaciśnięty sznur z prześcieradła. W taki przebieg wydarzeń nie wierzy rodzina zmarłego. Wynajęci przez nią pełnomocnicy, mec. Roman Giertych i mec. Jacek Dubois domagali się przeprowadzenia ponownej sekcji zwłok.

Dlatego też odwołano pierwszy termin pogrzebu. Ten miał się odbyć 10 sierpnia. Prokuratura nie wyraziła zgody na ponowną sekcję, choć wątpliwości w sprawie nadal jest wiele. Według mec. Giertycha na ciele Kosteckiego znaleziono ślady mogące świadczyć nawet o zabójstwie. Rodzina postanowiła jednak, że nie będzie dłużej czekała z pogrzebem. Ostatnia droga Dawida Kosteckiego będzie miała miejsce w sobotę 24 sierpnia. Portal sport.se.pl przeprowadzi relację z uroczystości pogrzebowych.

Zakończyły się już uroczystości pogrzebowe.

14:41 Najmłodszy syn Kosteckiego opiera się o grób, w którym spoczął tata. Położył się na niego na chwilę, jakby po raz ostatni chciał przytulić ojca. Edyta, żona boksera, obejmuje synów ocierając łzy... Jeden z synów trzyma w rękach rękawice bokserskie ojca.

14:34 Wokół otwartego grobowca zgromadziła się rodzina, nie mogąca powstrzymać łez... Zrobiło się bardzo cicho, w tle słychać tylko melodię żałobną.

14:25 Kondukt przeszedł już do miejsca spoczynku Dawida Kosteckiego. Ksiądz złożył kondolencje rodzinie pięściarza.

Pogrzeb Dawida Kosteckiego
Autor: Super Express Pogrzeb Dawida Kosteckiego
Pogrzeb Dawida Kosteckiego
Autor: Super Express Pogrzeb Dawida Kosteckiego

Wokół śmierci Dawida Kosteckiego narosło wiele wątpliwości. Rodzina i przyjaciele nie wierzą, że "Cygan" popełnił samobójstwo, podobnie jak pełnomocnicy, którzy twierdzą, że Kostecki został zamordowany w celi aresztu śledczego na Białołęce. Ujawnili, że na szyi zmarłego znaleziono rany, które mogły powstać po igle.  Innego zdania jest prokuratura, która wydała w tej sprawie komunikat. 

"Z innych przeprowadzonych w śledztwie dowodów wynika, że biegli dokonali preparowania tkanki znajdującej się pod wskazanymi śladami na szyi i nie stwierdzili podbiegnięć krwawych, co miałyby miejsce w przypadku wkłucia. Z przeprowadzonych dowodów nie wynika również, aby obrażenia te były wynikiem działania paralizatora, które wyglądają inaczej, mają inny rozstaw i zwykle dają zaczerwienienie i bardzo minimalny ubytek" - poinformowała prokuratura.

13:35 Właśnie rozpoczęła się msza święta.

13:25 Na pogrzebie obecni są przedstawiciele władz miasta Rzeszów.

Pogrzeb Dawida Kosteckiego
Autor: Super Express Pogrzeb Dawida Kosteckiego

13:10 Przedstawiciele lokalnych mediów zostali wyproszeni z cmentarza. 

Pogrzeb Dawida Kosteckiego
Autor: Super Express Pogrzeb Dawida Kosteckiego

Rodzina i najbliżsi Dawida Kosteckiego modlą się w kaplicy cmentarnej.

12:27 Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia w celi na warszawskiej Białołęce. Służba Więzienna tego samego dnia poinformowała o jego samobójstwie.

12:00 Dawid Kostecki zostanie dziś pochowany na rzeszowskim cmentarzu Pobitno.  Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 13:30 w cmentarnej kaplicy, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce spoczynku.

Najnowsze