pogrzeb skrzecza

Pogrzeb Grzegorza Skrzecza. Tłumy żegnały legendę boksu. Poruszające zdjęcia

2023-02-24 14:43

Wiadomość o przedwczesnej śmierci Grzegorza Skrzecza, który odszedł mając zaledwie 65 lat przybiła nie tylko najbliższą rodzinę pięściarza, ale również lwią część środowiska sportowego w Polsce. Na pogrzebie Grzegorza Skrzecza nie zabrakło jego przyjaciół, znajomych oraz postaci ważnych dla polskiego boksu. Wszyscy chcieli towarzyszyć medaliście mistrzostw świata w jego ostatniej drodze.

Kilkanaście dni po tym, jak potwierdzone zostały smutne doniesienia o śmierci Grzegorza Skrzecza, 24 lutego odbył się pogrzeb legendy polskiego boksu poprzedzony nabożeństwem. Ostatnie pożegnanie z brązowym medalistą mistrzostw świata z 1982 z Monachium oraz brązowym medalistom mistrzostw Europy 1982 z Warny rozpoczęło się o godzinie 12:30 na warszawskim Bródnie. Już długo wcześniej wiadomo, że Grzegorz Skrzecz spocznie na tamtejszym cmentarzu, w rodzinnym grobowcu obok swojej matki. Na pogrzebie Grzegorza Skrzecza pojawili się nie tylko jego najbliżsi, ale również wiele osób związanych ze środowiskiem bokserskim, by oddał szacunek legendzie tej dyscypliny.

Tłumy przyjaciół i bliskich uczestniczyły w pogrzebie Grzegorza Skrzecza. Legendę boksu pożegnało z honorem

Przez lata swojej sportowej kariery, Grzegorz Skrzecz zapracował na miano prawdziwej legendy polskiego boksu, więc na jego pogrzebie nie mogło zabraknąć najważniejszych osób dla tej dyscypliny, które chciały powiedzieć kilka słów podczas ostatniej drogi medalisty mistrzostw świata. - Zapamiętam cię jako człowieka uśmiechniętego i wiecznie optymistycznego. Spoczywaj w pokoju - zwrócił się po raz ostatni do Skrzecza prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Grzegorz Nowaczek. Na uroczystości pojawili się również delegacji ministerstwa sportu, a także przyjaciele zmarłego.

Najnowsze