Boks, reprezentacja Ukrainy juniorów

i

Autor: Twitter/klitschko Ukraińskie juniorki z reprezentacji kraju w boksie

Sportowy skandal

Reprezentanci kraju nie mogą występować pod własną flagą. Ale chodzi o... Ukraińców!

2022-09-30 13:24

Po napaści Rosji na Ukrainę stało się jasne, że reprezentanci kraju-agresora nie są mile widziani w światowym sporcie, ale do tej pory nie zdarzyło się, by zakazami objęto... Ukrainę! Taki skandal ma właśnie miejsce, a w tle jest rosyjski biznesmen kierujący światową federacją.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wyraził poważne zaniepokojenie tym, że Światowa Federacja Boksu (IBA) zawiesiła federację Ukrainy oraz zabroniła ukraińskiej drużynie juniorów występowania pod swoją flagą w mistrzostwach Europy we Włoszech, powołując się na trwający spór z krajową federacją bokserską. „Fakt, że ukraińska drużyna bokserska juniorów nie może uczestniczyć w mistrzostwach Europy we Włoszech, używając symboli narodowych takich jak flaga i hymn, zwiększa wiele obaw wyrażanych wcześniej, w tym to, że Ukraińska Federacja Bokserska została zawieszona na krótko przed kongresem IBA z powodu kwestii spornych” – oświadczył MKOl.

Gwiazda MMA wyszła na ważenie z gołymi piersiami. Sutki zakleiła taśmami z napisami „Je**ć Disneya”

IBA jest kierowana przez rosyjskiego biznesmena Umara Kremlowa. W zeszłym tygodniu zawiesiła ukraińską federację, uniemożliwiając jej oddanie głosu podczas Nadzwyczajnego Kongresu w Erywaniu. Rzekomym powodem takiego działania miał być konflikt z zarządem ukraińskim. IBA nie uznaje Kyryła Szewczenki jako prezydenta ukraińskiej federacji, ale zamiast tego uważa za szefa Wołodymyra Prodywusa, sojusznika Kremla, który opuścił Ukrainę po rosyjskiej inwazji w lutym i jest obecnie wiceprezydentem światowej federacji.

Szokujące wyznanie Don Kasjo. Walka z Popkiem skłoniła go do refleksji, ujawnił prawdę o swoim życiu

W ubiegłym miesiącu MKOl zwracał uwagę na to, że powolne reformy i zależność finansowa IBA od rosyjskiego koncernu energetycznego Gazprom są poważnym problemem. Dodatkowo nieprzeprowadzona elekcja na stanowisko prezydenta podaje w wątpliwość wysiłki IBA, aby zachować miejsce boksu na igrzyskach olimpijskich z Los Angeles 2028.

Były mistrz świata wagi ciężkiej wezwany do rosyjskiego wojska! Podjął decyzję. Trafi na front?

MKOl pozbawił już władze IBA prawa do organizowania przez nią zawodów olimpijskich w igrzyskach w Paryżu 2024. Decyzja obejmuje również kwalifikacje, co oznacza, że będą to drugie z rzędu igrzyska, na których MKOl zorganizuje zawody bez współudziału bokserskiej federacji. Identyczne procedury dotyczyły igrzysk w Tokio.

Sonda
Czy uważasz, że reprezentacja Rosji powinna zostać dopuszczona do rozgrywek międzynarodowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze