Szpilka podliczył wszystkie swoje operacje. "Zwariować idzie"

2020-04-03 20:17 MF
Artur Szpilka
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Artur Szpilka

Artur Szpilka (24-4, 16 k.o.) przeszedł operację barku w jednej z warszawskich klinik. Wstępne prognozy mówią o czterech miesiącach przerwy od boksu. Pięściarz z Wieliczki podzielił się z kibicami informacją, że była to już jego szósta operacja w trakcie zawodowej kariery. "Niech mi ktoś powie, że sport to zdrowie" - napisał na Twitterze.

Na początku marca Artur Szpilka stoczył pojedynek w Łomży z Ukraińcem Siergiejem Radczenką (7-6, 2 k.o.). Decyzją sędziów Polak wygrał stosunkiem głosów dwa do remisu, ale werdykt spotkał się z ostrą krytyką kibiców i dziennikarzy. Po kilku dniach Radczenko w rozmowie z "Super Expressem" nie ukrył oburzenia, powiedział, że czuł się oszukany i zażądał rewanżu.

Jak się okazuje, Szpilka miał problemy z barkiem jeszcze przed walką z Radczenką. Jak czytamy na "RingPolska.pl", chodzi o kontuzję mięśnia podłopatkowego.

Szpilka - Radczenko: Skrót kontrowersyjnej walki [WIDEO]

To już szósta operacja, jaką przeszedł Szpilka. Do tej pory miał operowaną szczękę i nadgarstek (cztery razy). Teraz czeka go rehabilitacja po zabiegu barku.

Szpilka pokazał WIDEO po OPERACJI! "Troszkę ucięty biceps". Wiadomo, ile potrwa przerwa!

Wiele też mówi się o przyszłości Szpilki, a temat wywołał sam zainteresowany, który zasugerował, że nie będzie już współpracował z grupą Knockout Promotions.

Szef grupy Andrzej Wasilewski na razie nie chce komentować sprawy.

Najnowsze