Walka Cieślak - Makabu jednak na stadionie. Będzie bardzo GORĄCO

2020-01-20 19:43 KG
Michał Cieślak
Autor: PRZEMYSŁAW KAMIŃSKI/SUPER EXPRESS Cieślak - Makabu: KIEDY walka? O której godzinie i gdzie TRANSMISJA TV z walki Cieślak - Makabu? GODZINA DATA TERMIN walki Cieślak - Makabu

Od dawna w światowym boksie nie było podobnego zamieszania. Walce Michała Cieślaka z Ilungą Makabu od początku towarzyszyło mnóstwo kontrowersji i niepewności. Zmieniany terminu, konflikt z promotorem rywala, brak lokalizacji starcia. Wydaje się jednak, że wszystko wyszło na prostą. Jak podaje promotor Andrzej Wasilewski wiemy również na jakiej arenie odbędzie się pojedynek.

Od kilku dni wiadome jest, że pojedynek o mistrzostwo wagi junior ciężkiej federacji WBC odbędzie się 31 stycznia w Kinszasie, stolicy Demokratycznej Republiki Konga. Termin walki był już zmieniany co mocno irytowało zespół Polaka. Ostateczną datę potwierdziła jednak federacja WBC. Nie wiedzieliśmy jednak gdzie dokładnie zmierzą się Cieślak i Makabu. Początkowo mówiło się o małej hali, przypominającej polską salę gimnastyczną. Na swoim Twitterze, promotor Andrzej Wasilewski podaje jednak, że pięściarze zmierzą się na stadionie Shark Club Stadium.

Niewiele jest jednak wiadomo o wielkości obiektu. Pewne jest to, że pojedynek odbędzie się na świeżym powietrzu. Cieślak w przeszłości miał okazję walczyć już na otwartych arenach. W Kinszasie małym problemem może okazać się jednak pogoda. Według prognoz, 31 stycznia temperatura w godzinach wieczornych ma być w granicach 26-29 stopni, przy czym tzw. temperatura odczuwalna będzie kilka stopni wyższa. Miejmy nadzieję, że takie warunki pogodowe w żaden sposób nie wpłyną na dyspozycję Michała Cieślaka, który staje przed swoją najważniejszą walką w karierze. Obecnie nie mamy mistrza świata w zawodowym boksie, więc pojedynek niepokonanego Radomianina jest wielką szansą dla dla polskiego pięściarstwa.