Wiemy, co czeka Różańskiego. Trudna przeszkoda przed walką o pas mistrza świata!

2021-12-06 11:01
Łukasz Różański
Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Łukasz Różański czeka na rywala w finałowym eliminatorze federacji WBC

Łukasz Różański pokonał w maju Artura Szpilkę i zdobył pas WBC International w nowej kategorii wagowej bridger. Kilkanaście dni temu poznaliśmy pierwszego mistrza świata w tej wadze, a po konwencji wspomnianej federacji Polak wskoczył na drugie miejsce w rankingu. Starcie o pas będzie musiała jednak poprzedzić jeszcze jedna walka.

- Sytuacja jest skomplikowana. Jeszcze nie wiemy, czy będzie potrzebny eliminator. Wiem, że Eddie Hearn już się w tej sprawie kontaktował, bo chce wypchnąć swojego zawodnika (Alen Babić, red.) jak najwyżej. Jeśli eliminator będzie konieczny, to zastanowimy się, czy przyjąć ofertę, czy poczekać chwilę i przepuścić jednego pięściarza. Tutaj też jest dużo zmiennych - powiedział nam kilka dni temu Andrzej Wasilewski, promotor Różańskiego.

Sulęcki przed powrotem na ring: Jak nie boksuję, to nie żyję. Nadal jestem w TOP10 na świecie [TYLKO U NAS]

Dziś wiemy już, że ten eliminator będzie potrzebny. Na stronie WBC czytamy, że federacja wkrótce zleci taką walką Różańskiemu i będzie to ostatnia przeszkoda przed pojedynkiem o pas. Kto będzie rywalem Polaka? Nazwisko poznamy na dniach, ale tak jak wspomniał Wasilewski prawdopodobnie będzie nim Babić.

Co prawda Chorwat stoczył dotychczas tylko dziewięć pojedynków (wszystkie wygrał), ale wielu ekspertów przewiduje mu duże sukcesy. Bez dwóch zdań to byłoby najtrudniejsze wyzwanie w dotychczasowej karierze Różańskiego.

Szeremeta szczerze po ostatniej walce: Duma boli najbardziej! Zawaliłem zbijanie wagi! [TYLKO U NAS]

Sonda
Czy Łukasz Różański będzie mistrzem świata w nowej kategorii wagowej bridger?
Andrzej Wasilewski o konwencji WBC w Meksyku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze