Mamed Khalidov

i

Autor: ART SERVICE Mamed Khalidov

Zrobiło się niezwykle przykro

Wzruszające słowa Mameda Khalidova po porażce z Adamkiem. Trudno powstrzymać łzy po tym, co powiedziała legenda KSW

2024-02-24 23:57

Mamed Khalidov podjął się piekielnie trudnego zadania – wyszedł do walki bokserskiej z byłym mistrzem świata w dwóch kategoriach w tej dyscyplinie, Tomaszem Adamkiem. Większość wskazywała Adamka jako faworyta, jednak nie brakowało głosów wskazujących na byłego mistrza KSW. Ostatecznie lepszy okazał się Tomasz Adamek, bowiem Khalidov nie zdołał wyjść do walki w 4. rundzie przez kontuzję. Jego słowa po starciu wyciskają łzy.

Wzruszające słowa Mameda Khalidova po przegranej

Dla Mameda Khalidova wyjście do walki bokserskiej z takim mistrzem, jakim jest Tomasz Adamek, było wielkim wydarzeniem. Z drugiej strony mentalnie mógł on być w lepszej sytuacji – właśnie z racji tego, że nawet sam nazywał się underdogiem w tej walce, to mógł nie odczuwać takiej presji w walce – on mógł wygrać, a Adamek bardziej musiał. Ostatecznie walka zakończyła się po 3. rundach zwycięstwem Tomasza Adamka przez TKO z powodu kontuzji oponenta. Oczywiście po starciu nie mogło zabraknąć wypowiedzi obu zawodników.

Słowa Mameda Khalidova po starciu mogły wywołać łzy wzruszenia wśród jego fanów. – Ręka była już wcześniej rozwalona, ale myślałem, że będzie dobrze, jak dobrze otejpujemy. Jak wszedłem w wymianę, mocno trafiłem no i zrobił się problem – tłumaczył Khalidov tuż po walce – Przepraszam, że zawiodłem dzisiaj, bez jednej ręki już nie chciałem kontynuować walki. Nie jestem Adamkiem. Przegrałem, porwałem się, chciałem spróbować, spróbowałem – mówił rozemocjonowany zawodnik MMA. Odniósł się też do obalenia Adamka w 2. rundzie. – To odruchowo, niespecjalnie to zrobiłem – podkreślił. Przyznał też, że nie chce próbować zmienić dyscypliny na boks. – Wiesz co, ręka mnie zawiodła. W MMA bym szukał innego rozwiązania, a tu jest tylko ręka, więc nic nie zrobisz, jak się coś stanie – powiedziała legenda KSW.

Mamed Khalidov rozbrajająco szczerze przed walką z Adamkiem na XTB KSW Epic
Najnowsze