Adamek stoczy krwawy pojedynek ze Szpilką?! KSW wkracza do gry, jest potwierdzenie

2021-09-15 13:14
Tomasz Adamek
Autor: SE Tomasz Adamek

Tomasz Adamek i Artur Szpilka to niewątpliwie nazwiska, które przyciągają kibiców sportów walki. Obaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą w 2014 roku. Niewykluczone, że "Szpila" i "Góral" ponownie skrzyżują rękawice. Ale już w innej formule. Martin Lewandowski potwierdził bowiem, że federacja KSW toczy rozmowy z Adamkiem i Szpilką i jednym z planów jest bezpośrednia walka pięściarzy.

Artur Szpilka już od dłuższego czasu wiązany jest z mieszanymi sztukami walki. Niedawno przegrał kolejną walkę w boksie i wielu ekspertów uważa, że w tej dyscyplinie sportu nie ma już czego szukać. A angaż w MMA otworzyłby przed Szpilką nowe możliwości i na pewno przyciągnąłby sporą liczbę kibiców, którzy chcieliby zobaczyć pięściarza w nowym wydaniu.

Mariusz Pudzianowski wraca do klatki KSW! Mamy potwierdzenie

Adamek kontra Szpilka? Martin Lewandowski potwierdza rozmowy

A wielkim hitem byłoby, gdyby Szpilka zmierzył się w MMA z Tomaszem Adamkiem. "Góral" również może liczyć na wsparcie wielu fanów, co zawdzięcza swoim dokonaniom w boksie. Były mistrz świata niedawno potwierdził, że chce stoczyć walkę pożegnalną. Plany dotyczące Adamka i Szpilki ma federacja KSW, o czym w rozmowie z portalem SportoweFakty WP powiedział Martin Lewandowskim.

Jacek Murański zawalczy na gołe pięści! Walka do upadłego

- Szpila jest wolnym zawodnikiem, nie ma kontraktu ze swoim dawnym promotorem bokserskim, a to otworzyło nam drogę do rozmów, które prowadzimy. Jesteśmy już po słowie, po ustaleniach stawek finansowych, mamy też pomysły na konkretne zestawienia. Jednym z nich jest konfrontacja z Adamkiem - powiedział jeden z współwłaścicieli KSW.

Sonda
Czy chciałbyś zobaczyć walkę Adamek - Szpilka w KSW?

Adamek i Szpilka w KSW? To się może wydarzyć!

- Z Góralem też rozmawiałem, ale on ma w planach dwie walki bokserskie na galach Polsat Boxing Night. Musimy zatem połączyć plany obu zawodników i nasze, bo taka potencjalna walka zasługuje na status jednej z głównych walk wieczoru - dodał Lewandowski.

- Ale pamiętajmy, że Adamek wciąż jest typowym "uderzaczem". Szpilka trochę się już bawi w trenowanie MMA. I dlatego zaraz zacznie się analizowanie, na co ktoś może sobie pozwolić. Doprowadzenie do takiej walki będzie długim procesem - podsumował.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze