Artur Szpilka wyciągnął ważną lekcję z gry w szachy. Tego go nauczyła rywalizacja na szachownicy!

2022-06-18 12:28
Artur Szpilka
Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Już w sobotę, 18 czerwca, gala KSW 71, na której zadebiutuje Artur Szpilka. Jego przeciwnikiem będzie Siergiej Radczenko, z którym już walczył - tylko w formule bokserskiej. Przed rewanżem doszło do... dwóch pojedynków szachowych. Rywalizacja zakończyła się remisem. - Jest 1:1, a w sobotę finałowe starcie - zapowiada w rozmowie z "Super Expressem" Szpilka.

Gala KSW 71 w Toruniu zapowiada się naprawdę emocjonująco! Jednym z najbardziej elektryzujących starć będzie pojedynek Artura Szpilki z Siergiejem Radczenką. Walka "Szpili" w KSW to jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów w historii. - W głowie pojawiają się różne scenariusze. Jak wystartować - z kopa czy obalić, czy bić. Dla mnie to ciekawostka - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Artur Szpilka tuż przed pojedynkiem w KSW.

KSW 71: Szpilka o lekcji wyciągniętej z szachów

Przed walką obaj stoczyli pojedynek w... formule szachowej! - W szachach na początku się zagapiłem, potem to odrobiłem. W drugiej też się zagapiłem i było 1:1. Szachy uczą, że cały czas musisz być skoncentrowany. Jeden błąd i nie odrobisz... - opowiada "Szpila", zapraszając na "finałowe starcie" na sobotę.

NIE PRZEGAP! Marcin Różalski szczerze o Pudzianowskim przed KSW 71. Mocne słowa po nokaucie na Materli

O swoim rywalu wypowiadał się z dużym szacunkiem. - Mam do Radczenki duży szacunek. Jestem też innym zawodnikiem. Przede wszystkim wiem, że to, co robi się na ważeniu... Jakbym się nie lubił z rywalem prywatnie, to ciężko byłoby mówić o spokoju. Iskra i odcinka. Trzeba powiedzieć sobie szczerze: czemu ja mam się na niego złościć? Toczymy normalną walkę, bardzo go lubię i szanuję za całokształt - przyznał.

KSW 71: Kiedy gala?

Gala KSW 71 odbędzie się już w sobotę, 18 czerwca. Walką wieczoru będzie pojedynek o pas mistrzowski KSW w wadze lekkiej - Marian Ziółkowski - Sebastian Rajewski. Na karcie walk znaleźli się także m.in. Borys Mańkowski, Errol Zimmerman, Marcin Różalski, Artur Szpilka czy Siergiej Radczenko. Początek gali o 19:00. Transmisja tylko na platformie streamingowej Viaplay.

Sonda
Kto wygra walkę Szpilka - Radczenko w MMA?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze