Jan Błachowicz

i

Autor: Tomasz Radzik/SE Jan Błachowicz

Pierwsze słowa Polaka

Błachowicz skomentował sensacyjny zwrot akcji. Tak zareagował na walkę o pas, wprost zwrócił się do rywala

2022-11-24 11:20

Już 10 grudnia Jan Błachowicz stanie niespodziewanie przed szansą odzyskania pasa mistrza UFC w wadze półciężkiej. Na gali UFC 282 w Las Vegas jego rywalem będzie Rosjanin Magomied Ankalajew, który jest niepokonany od dziewięciu pojedynków. Polak zabrał właśnie głos po raz pierwszy, odkąd dowiedział się, że jego starcie z Ankalajewem będzie batalią o tytuł.

Pierwotnie w tym terminie mieli walczyć broniący pasa Jiri Prochazka i Glover Teixeira, który pozbawił Błachowicza tytułu mistrzowskiego w październiku 2021 roku. Jednak Czech w trakcie treningów doznał poważnej kontuzji ramienia. Czeka go operacja i realnie do zawodowego sportu ma szansę wrócić za rok. Brazylijczyk natomiast odrzucił możliwość walki z Ankalajewem. 39-letni obecnie Błachowicz (29-9) w UFC występuje od 2014 roku. 27 września 2020 na gali UFC 253 w Abu Zabi zdobył wakujący tytuł mistrza federacji UFC w wadze półciężkiej. Pokonał wówczas Amerykanina Dominicka Reyesa przez TKO w drugiej rundzie.

Jan Błachowicz o walce o pas UFC z Magomiedem Ankalajewem

Natomiast 6 marca 2021 roku na gali UFC w Las Vegas Polak obronił pas, wygrywając jednogłośnie na punkty z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą. Później doznał porażki z Teixeirą. Dziewięć lat młodszy Ankalajew może się pochwalić bilansem 18 zwycięstw i jednej porażki. Wygrał dziewięć ostatnich walk i ma chrapkę na dziesiąty trium właśnie w starciu z Błachowiczem. Polak o tym, że będzie się bił jednak o pas, dowiedział się w drodze do Las Vegas. "Kiedy gwiazdy się ustawią, pozostaje tylko działać. Wracaj do zdrowia Jiri! Jeszcze czeka na nas walka, którą musimy stoczyć" - napisał Błachowicz na Instagramie.

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrza świata UFC?
Jan Błachowicz wrócił do Polski po wygranej z Rakiciem. Leci do Singapuru rozmawiać o walce o pas
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze