Damian Janikowski, Mariusz Pudzianowski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Przemysław Kamiński/Super Express Damian Janikowski, Mariusz Pudzianowski

Dosadna opinia

Damian Janikowski bezlitośnie podsumował Pudzianowskiego. Wytknął mu straszny błąd, brakowało mu słów

2023-07-05 18:42

Mariusz Pudzianowski nie ma dobrej passy w mieszanych sztukach walki. Legenda polskiego sportu przegrała dwa pojedynki z rzędu. Pudzian najpierw musiał uznać wyższość Mameda Khalidova, a następnie Artura Szpilki. Na razie nie wiadomo, jakie losy czekają doświadczonego zawodnika w KSW. O postawę Pudzianowskiego w walce ze Szpilą zapytany został Damian Janikowski. Medalista olimpijski był dosadny w swojej opinii.

Starcia Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem i Arturem Szpilką cieszyły się ogromnym zainteresowaniem fanów i przyciągnęły tysiące widzów. Na nieszczęście dla byłego strongmana, kibice nie zobaczyli jego zwycięstw. Dwukrotnie musiał uznawać wyższość rywali i przegrywał przed czasem. Zaskakująca była porażka przede wszystkim ze Szpilką, zwłaszcza, że I runda toczyła się pod dyktando Pudzianowskiego.

Janikowski wystawił ostrą ocenę Pudzianowskiemu. Nie wiedział, co powiedzieć

Zawodnik z Białej Rawskiej nie był jednak w stanie zakończyć pojedynku i w II rundzie został znokautowany przez pięściarza. O pojedynek Szpilki z Pudzianowskim w programie "Klatka po Klatce" zapytany został Damian Janikowski. - Ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Widziałem wywiad z jego trenerem Arbim Szamajewem, który tak naprawdę nie wiedział, co powiedzieć, dlaczego tak się stało. Chyba presja walki z Arturem Szpilką go zjadła - ocenił medalista olimpijski w zapasach.

Janikowski nie omieszkał wytknąć Pudzianowskiemu błędu. - To jest złoto podane na tacy. Popełnił straszny błąd, chciał to szybko skończyć, spuchł, nie trafił chyba ani jednego ciosu i na całym zmęczeniu poszedł ze Szpilką w wymianę - powiedział zawodnik KSW o sytuacji z I rundy, gdy Pudzian miał Szpilkę w dosiadzie i nie potrafił zadać decydującego ciosu.

Listen on Spreaker.
Najnowsze