Dramat Jana Błachowicza! Nadzieje legły w gruzach, fatalne informacje o kolejnej walce w UFC

2022-01-28 9:48
Jan Błachowicz
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Jan Błachowicz

Jan Błachowicz po stracie pasa mistrzowskiego federacji UFC przygotowuje się do kolejnej walki, która ma być pierwszym krokiem w powrocie na szczyt. Niestety, „Cieszyński Książę” przekazał fatalne wieści! Uraz wyklucza go z przygotowań do marcowego starcia. Zamiast treningów do walki z Rakiciem, Błachowicza czeka rehabilitacja.

Jan Błachowicz zachwycił świat sportów walki najpierw wygrywając w świetnym stylu z Dominickiem Reyesem i sięgając po pas mistrza świata federacji UFC w wadze półciężkiej, a później broniąc go w walce z mistrzem wagi średniej, Israelem Adesanyą. Wydawało się, że kolejna obrona pasa będzie formalnością, ale 42-letni Glover Teixeira okazał się być niezwykle dobrze przygotowany do starcia z Błachowiczem. Polak na gali UFC 267 w Abu Zabi został poddany przez Brazylijczyka już w drugiej rundzie. „Cieszyński Książę” wyraźnie nie miał swojego dnia i musiał oddać pas mistrza świata federacji UFC. Krokiem w stronę powrotu na szczyt miała być walka z Aleksandarem Rakiciem, która została zaplanowana na marzec. Niestety, Jan Błachowicz nie wyjdzie do tej walki, ponieważ odniósł kontuzję. Marzenia o powrocie musi więc odłożyć na później.

Marian Ziółkowski wyznał całą prawdę o swojej dziewczynie! To dzieje się od dawna, mistrz KSW musiał powiedzieć, jak jest naprawdę

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrza świata UFC?

Jan Błachowicz zdradził szczegóły swojego urazu. Ma nadzieje na szybki powrót

Najlepszy polski zawodnik w UFC poinformował o swoim urazie we wpisie na Facebooku. Zdradził, że odniósł kontuzję kręgosłupa i będzie musiał przejść rehabilitację. Warto podkreślić jednak, że obejdzie się bez operacji. – Mam dla nas złe wieści. Niestety, nie pojawię się 26 marca w oktagonie na #UFCColumbus. Kontuzja kręgosłupa w odcinku szyjnym uniemożliwiła mi przygotowania na obciążeniach, jakich wymaga okres startowy. Muszę się naprawić. Na szczęście, obejdzie się bez operacji i cały proces rekonwalescencji oprze się na rehabilitacji – napisał Jan Błachowicz.

Artur Szpilka szczerze o MMA. Chce wyjaśnić kilka konfliktów [TYLKO U NAS]

„Cieszyński Książę” ma nadzieję wrócić do formy już za kilka tygodni. Wyraził także nadzieję że spotka się ze swoim rywalem jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Jak będzie naprawdę, tego jeszcze nie wiadomo. – Mam nadzieję, że moje starcie z Rakiciem zostanie przeniesione i spotkamy się w oktagonie jeszcze w pierwszej połowie 2022 – zakończył Błachowicz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze