FEN 38 WYNIKI: Michał Andryszak spełnił oczekiwania i szybko rozprawił się z Holubem. Szakałowa pierwszą mistrzynią FEN

2022-01-22 23:57
Michał Andryszak
Autor: ZRZUT EKRANU YouTube / FEN MMA Michał Andryszak

FEN 38 odbyła się mimo wielu trudności. Wielu zawodników wypadło przed galą, doszło także do groźnego pożaru w hotelu, w którym spali zawodnicy i pracownicy FEN. Ostatecznie jednak mogliśmy obejrzeć 3 walki w karcie wstępnej oraz 7 walk w karcie głównej. W walce wieczoru Michał Andryszak bez problemu rozprawił się z Jewgienijem Holubem. Na uwagę zasługuje także wygrana Kamila Kraski oraz Jekateriny Szakałowej, która została pierwszą mistrzynią FEN.

FEN 38 WYNIKI: Andryszak nie zawiódł, Szakałowa pierwszą mistrzynią FEN

Nie da się ukryć, że karta walk gali FEN 38 nie była najmocniejsza pod kątem sportowym. W karcie głównej emocji jednak nie zabrakło. Z dobrej strony pokazał się Grigori Esiava, który pokonał Mateusza Rajewskiego. Było to ostatnie na tej gali starcie zakończone w pełnym wymiarze czasów. Wojciech Kawa rozprawił się przez TKO z Kamilem Mosgalikiem, a następnie, także przez TKO, Jacek Jędraszczyk wygrał z Patrykiem Bogdanem. Warto zaznaczyć, że dla Bogdana był to debiut w zawodowym MMA, a propozycję walki dostał... dwie godziny przed galą! Należą mu się brawa, bo w pierwszej rundzie postawił się bardziej doświadczonemu rywalowi, później niestety zabrakło sił.

Później emocje już tylko rosły. Jekaterina Szakałowa została pierwszą mistrzynią FEN, pokonując w walce o pas mistrzowski Julię Kutsenko. Ukrainka szybko sprowadziła walkę do parteru i udusiła swoją rywalkę zza pleców już w pierwszej rundzie. Niewiele dłużej trwały dwa następne pojedynki - Kamil Kraska gilotyną poddał niezwykle doświadczonego Tato Primerę, a w walce wieczoru Michał Andryszak wygrał przez TKO z Jewgienijem Holubem. Warto jednak podkreślić, że Holub nie był pierwszym wyborem na rywala Andryszaka, więc trudno też było oczekiwać, że postawi mu bardzo twarde warunki. Poniżej cały zapis naszej relacji na żywo z FEN 38 oraz wszystkie wyniki gali FEN 38.

FEN 38 KARTA WALK. FEN 38 WYNIKI:

120,2, MMA: Michał Andryszak (23-10, 15 KO, 7 SUB) - Jewgienij Holub (14-10, 10 KO, 4 SUB) - Andryszak wygrywa przez TKO

79,0, MMA: Kamil Kraska (8-1, 3 KO, 4 SUB) - Tato Primera (17-12, 10 KO, 2 SUB) - Kraska wygrywa przez poddanie (gilotyna)

61,2, MMA: Jekaterina Szakałowa (7-1, 1 KO, 4 SUB) - Julia Kutsenko (5-8, 2 KO, 1 SUB) - walka o pas mistrzowski FEN - Shakalova wygrywa przez poddanie (duszenie zza pleców)

80,0, MMA: Jacek Jędraszczyk (8-3, 3 KO) - Patryk Bogdan (0-1)(zastępstwo za Kacpra Bróździaka) - Jędraszczyk wygrywa przez TKO

70,3, MMA: Wojciech Kawa (4-1, 2 KO) - Kamil Mosgalik (5-6, 1 KO, 4 SUB) - Kawa wygrywa przez TKO

68,5, MMA: Mateusz Rajewski (2-3, 1 KO) - Giorgi Esiava (4-2, 3 SUB) - Esiava wygrywa jednogłośna decyzją sędziów

88,0, K-1: Damian Ostęp (16-6) - Michał Grzesiak (10-6) - Ostęp wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów

96,0, MMA: Kamil Wojciechowski (5-0, 4 KO, 1 SUB) - Kornel Zapadka (6-4, 6 SUB) - Wojciechowski wygrywa przez TKO

120,2, MMA (semi-pro): Mateusz Olech - Jacek Kujtkowski - Olech wygrywa jednogłośną decyzją sędziów

70,3, MMA (semi-pro): Igor Terlecki - Jakub Owczarek - Owczarek wygrywa jednogłośną decyzją sędziów

FEN 38

Witamy w relacji na żywo z gali FEN 38! Start gali zaplanowano na godzinę 20:00. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live z tego wydarzenia. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Już za kilkanaście minut rozpocznie się kolejna gala spod szyldu FEN. Nie obyło się bez problemów, a jeden z nich dotyczył samej walki wieczoru >>>KLIKNIJ<<<.

Zakończyły się już dwie walki, które otwierały kartę wstępną FEN 38. Jakub Owczarek pokonał Igora Terleckiego, natomiast Mateusz Olech wygrał z Jackiem Kujtkowskim.

Kolejna zmiana w karcie walk!

Za chwilę rozpocznie się główna karta walk FEN 38. Do tego czasu można przypomnieć sobie, co działo się w nocy z czwartku na piątek w hotelu, gdzie spali zawodnicy i pracownicy federacji. >>> KLIKNIJ <<<

Przed nami ceremonia otwarcia FEN 38!

Zawodnicy i zawodniczki już zostali przedstawieni publiczności, czekamy już na pierwsze starcie!

Przed nami pierwsza walka na FEN 38 i zarazem jedyna w formula K1! Damian Ostęp zmierzy się z Michałem Grzesiakiem w kategorii do 88,0 kg, walka trwać będzie 3 x 3 minuty.

Obaj zawodnicy już w klatce, za chwilę zaczynamy!

Ostęp vs Grzesiak runda I

Zaczynamy!

Ostęp vs Grzesiak runda I

Obaj zawodnicy bardzo aktywni zarówno w uderzeniach nogami jak i rękoma. Grzesiak jest faworytem, ale Ostęp zdaje się mieć na razie większą inicjatywę.

Ostęp vs Grzesiak runda II

Ostęp wciąż aktywniejszy, ale Grzesiak zdaje się bić i przede wszystkim kopać celniej. Jego rywal musi mieć się na baczności, bo jak zbyt mocno będzie atakował, któraś z kontr Grzesiaka może wyrządzić mu sporo szkód. Pojedynek dość wyrównany, przed nami ostatnia runda.

Ostęp vs Grzesiak runda III

Ostęp znów ruszył mocniej, ale został szybko zatrzymany mocnymi kopnięciami Grzesiaka. Wygląda na to, że Grzesiak lepiej rozłożył siły na to starcie i lepiej rozpracował swojego rywala, zadawał może mniej ciosów, ale były one celniejsze. Czekamy na decyzję sędziów!

Niejednogłośną decyzją sędziów wygrywa Damian Ostęp! Z pewnością jest to pewne zaskoczenie.

Po pierwszej walce mieliśmy chwilę przerwy, ale już niedługo do klatki powinni wejść następni zawodnicy.

Ruszamy dalej! Mateusz Rajewski zmierzy się z Giorgim Esiavą w formule MMA w kategorii do 68,5kg, walka trwać będzie 3 x 5 minut.

Rajewski vs Esiava runda I

Zaczęli!

Rajewski vs Esiava runda I

Nieco zachowawczy początek z obu stron, ale z biegiem czasu bardziej rozkręcał się Rajewski, starający się stwarzać sobie przewagę kopnięciami. Esiavia wszedł w tę wymianę, ale na półtorej minuty przed końcem rundy Gruzin poszedł po obalenie i zdołał sprowadzić walkę do parteru. Szybko wszedł do pół-gardy i ciosami osłabiał rywala, który nie zdołał się wyrwać już do końca rundy.

Rajewski vs Esiava runda II

Początek drugiej rundy na pewno dużo bardziej energetyczny niż pierwszej, Esiava poczuł się pewniej i to on był bardziej zaangażowany. Obaj jednak nie trafiali na tyle czysto, by zrobić wielką krzywdę swojemu rywalowi. Gruzin znów próbował zejść po obalenie, ale tym razem mu się nie udało. Z biegiem czasu Rajewski czuł się coraz lepiej i pod koniec drugiej rundy to on lepiej atakował, trafił rywala nawet kopnięciem na głowę, ale też nie na tyle czysto, by go naruszyć.

Rajewski vs Esiava runda III

Już po 15 sekundach trzeciej rundy Esiava udanie obalił Rajewskiego! Po półtorej minuty zdołał przejść do pozycji bocznej i zyskał ogromną przewagę nad Polakiem. Gruzin jednak nie potrafił skończył swojego rywala i Rajewski zdołał nieco poprawić swoją sytuację, blokując jedną nogę swojego rywala. Choć Esiava nie wykorzystał w pełni tego, co wywalczył w pierwszych sekundach rundy, to i tak niemal całą partię spędził na rywalu obijając go i punktując. Zobaczymy, jak ostatecznie zadecydują sędziowie.

Jednogłośną decyzją sędziów Giorgi Esiava wygrywa z Mateuszem Rajewskim!

Kolejna walka przed nami - w formule MMA w kategorii do 70,3 kg zmierzy się Wojciech Kawa i Kamil Mosgalik. Walka przewidziana na 3 rundy po 5 minut.

Kawa vs Mosgalik runda I

Rozpoczęli!

Kawa vs Mosgalik runda I

Bardzo mocne otwarcie ze strony Kawy i Mosgalika, obaj bardzo aktywni i od początku oglądaliśmy dynamiczne wymiany uderzeń i kopnięć. Mosgalik w końcu trafił czysto Kawę i niemal go wykończył! Udało mu się dopaść do zamroczonego rywala i próbował zakończyć walkę gilotyną, ale Kawa zdołał się wyrwać. Do końca Mosgalik szukał kolejnych ciosów, które mogłyby posłać przeciwnika na deski, ale ten nie pozostawał mu dłużny i groźnie kontrował.

Kawa vs Mosgalik runda II

Mosgalik wydawał się mieć przewagę po pierwszej rundzie, ale w drugiej ona stopniała. Kawa celnymi kontrami ostudził zapał swojego rywala, który nie atakował już tak pewnie. Przy próbie pójścia po nogi Kawy Mosgalik otrzymał od rywala cios kolanem, który pokrzyżował jego plany. Kawa nie wykończył wówczas swojego rywala, ale miał jeszcze okazję pod sam koniec, gdy Mosgalik znów zatoczył się po potężnym uderzeniu. Kawa obił mocno przeciwnika, ale nie udało mu się doprowadzić do wygranej przed czasem już w drugiej partii.

Kawa vs Mosgalik runda III

KONIEC! Kawa nokautuje Mosgalika!

Kawa kontrolował walkę od początku trzeciej rundy, Mosgalik jeszcze próbował sprowadzić ją do parteru, ale rywal nie dał się obalić. Kawa pod koniec przyspieszył i starał się wykończyć rywala przed czasem, co ostatecznie mu się udało. Trafił on kolanem w wątrobę Mosgalika i ten upadł na ziemię nie mogąc już kontynuować, sędzia przerwał pojedynek.

Kawa pokazał się z bardzo dobrej strony, ale jeszcze ma co poprawiać.

W następnej walce Jacek Jędraszczyk zmierzy się z Patrykiem Bogdanem. Przypomnijmy, że Bogdan o walce dowiedział się... dzisiaj i będzie to jego debiut w MMA. Zastąpi on chorego Kacpra Bróździaka. Walka odbędzie się w formule MMA w wadze do 80,0 kg na dystansie 3 x 5 minut.

Jędraszczyk vs Bogdan runda I

Zaczęli!

Jędraszczyk vs Bogdan runda I

Bogdan widocznie czuł presję sytuacji w jakiej się znalazł, ale nie starał się jedynie bronić i początkowo dobrze odgryzał się Jędraszczykowi. Bardziej doświadczony zawodnik nie od razu wyczuł swojego rywala, ale później opanował sytuację i sprowadził Bogdana do parteru. Mimo kilku prób skończenia rywala debiutant zdołał wstać i wrócił do stójki. To na niewiele się zdało, bo pod koniec Jędraszczyk znów obalił Bogdana, choć ostatecznie nie zdołał go wykończyć w pierwszej rundzie!

Jędraszczyk vs Bogdan runda II

Koniec! Jędraszczyk wykańcza Bogdana ciosami!

Na początku drugiej rundy Bogdan próbował obalić Jędraszczyka, ale to mu się nie udało. Sędzia jednak przerwał pojedynek, bo Jędraszczyk łapał się siatki. Chwila przerwy na nic zdała się Bogdanowi, któremu po prostu zaczęły kończyć się siły. Jędraszczyk dosiadł rywala i zakończył walkę ciosami z góry.

Podkreślmy, że Patryk Bogdan debiutował w zawodowym MMA, a o walce dowiedział się dopiero dzisiaj. To, że przetrwał rundę z doświadczonym Jędraszczykiem, to naprawdę coś wartego uwagi.

A teraz walka kobiet o pas mistrzowski federacji FEN! Ekaterina Shakalova i Julia Kutsenko zmierzą się w walce o pas mistrzowski w wadze do 61,2 kg, walka przewidziana została na 5 rund po 5 minut.

Shakalova vs Kutsenko runda I

Zaczynamy walkę mistrzowską!

Shakalova vs Kutsenko runda I

KONIEEEEEC! Shakalowa wygrywa przez poddanie! Powolny początek, obie zawodniczki nie chciały zbyt szybko popełnić błędu, ale później nieco się ośmieliły. Kutsenko boleśnie trafiła Ukrainkę na korpus, ale to tylko podrażniło jej rywalkę. Po dwóch minutach Shakalowa obaliła swoją rywalkę i mocno zaczęła ją obijać. Później przeszła za plecy i udusiła swoją rywalkę!

Tym samym Ekaterina Shakalova została pierwszą w historii FEN mistrzynią kategorii koguciej!

Fani domagają się jednak poważniejszej rywalki dla nowej mistrzyni.

Przed nami przedostatnia walka tego wieczoru. Kamil Kraska zmierzy się z Hiszpanem Tato Primerą. Walka w kategorii do 79 kg, 3 x 5 minut.

Kraska vs Primera runda I

Zaczęli!

Kraska vs Primera runda I

KONIEEEEC! ALEŻ WYKOŃCZENIE KRASKI! PRIMERA UDUSZONY!

Primera bardzo energetycznie wszedł w walkę, ale Kraska szybko ostudził jego zapał, obalając Hiszpana jeszcze przed upływem pierwszej minuty walki! Polak szybko przeszedł do dogodnej pozycji i zapiął gilotynę Primerze. Rywal jeszcze próbował się wyrywać, ale Kraska nie puścił i w końcu Hiszpan musiał odklepać. Piękne zwycięstwo polskiego zawodnika!

Została już tylko walka wieczoru! Michał Andryszak zmierzy się z Jewgienijem Holubem w kategorii do 120,2 kg, walka przewidziana została na 3 rundy po 5 minut.

Andryszak vs Holub runda I

Zaczynamy!

Andryszak vs Holub runda I

KONIEC KONIEC KONIEC!!! Andryszak w mniej niż minutę rozprawia się z Holubem!

Andryszak vs Holub runda I

Andryszak trafił kopnięciem w głowę Holuba, czym obalił go na ziemię. Polak z docisnął rywala kolanem i zaczął okładać go łokciami. Sędzia nie miał wyboru i przerwał pojedynek, bo Holub już tylko się zasłaniał i nie bronił aktywnie.

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze