Mariusz Pudzianowski

i

Autor: SE Mariusz Pudzianowski

to nie pomyłka

Gdy ujawnili te informacje o Pudzianowskim, aż złapaliśmy się za głowy! Nie ma mowy o pomyłce, to wszystko prawda

2023-01-31 8:22

Pomimo upływu lat, Mariusz Pudzianowski wciąż daje swoim fanom wiele powodów do radości, podejmując się kolejnych wyzwań i przyjmując kolejne walki w federacji KSW. Okazuje się, że jego ostatni pojedynek z Mamedem Khalidovem był szczególną walką dla "Pudziana", z czego wielu jego fanów może nie zdawać sobie sprawy. Tylko Khalidov i Michał Materla stoczyli bowiem dla KSW więcej walk, niż Pudzianowski.

Dopóki Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov nie pojawili się w klatce podczas KSW 77, ich starcie nazywane było pojedynkiem dekady, ze względu na status obu zawodników nie tylko w federacji KSW, ale również całym MMA w Polsce. Kiedy jednak "Pudzian" przegrał już w pierwszej rundzie, fani nie kryli swojej złości, co w swoim stylu skomentował Mamed Khalidov. Co by jednak nie mówić, starcie Pudzianowskiego z Khalidovem było szczególnym pojedynkiem, przede wszystkim dla Pudzianowskiego. Okazuje się, że była to jego okrągła, 25. walka dla KSW w karierze. 

To nie pomyłka! Te informacje o Mariuszu Pudzianowskim to prawda, wielu fanów nie zdaje sobie z tego sprawy

"Pudzian" przez lata swoich występów dla federacji KSW zdążył już zapisać się złotymi zgłoskami w historii organizacji, jednak spora część fanów mogła po prostu nie zdawać sobie sprawy z tego, że Mariusz Pudzianowski już 25 razy wchodził do oktagonu KSW. Wygrał 17 walk, 7 przegrał, a jedna została uznana za nieodbytą po błędzie sędziego. 

Gdy ujawnili te informacje o Pudzianowskim, aż złapaliśmy się za głowy! Nie ma mowy o pomyłce, to wszystko prawda

Mało tego. Obecnie Mariusz Pudzianowski znajduje się na trzecim miejscu w rankingu zawodników, którzy stoczyli najwięcej walk dla KSW. Przez byłym strogmanem znajdują się tylko Mamed Khalidov, który ma na swoim koncie tylko o jedną walkę więcej od "Pudziana", a także Michał Materla. Zawodnik ze Szczecina w czasie swojej kariery wchodził do klatki KSW aż 28 razy i jest najbliżej dobicia do 30 pojedynków. Za plecami Mariusza Pudzianowskiego znaleźli się Artur Sowiński oraz Łukasz "Juras" Jurkowski - po 22 walki. Stoczenie 25 walk dla KSW zajęło Mariuszowi Pudzianowskiemu 13 lat. Jego pierwsza walka z Marcinem Najmanem odbyła się 11 grudnia 2009 roku. Ostatnia jak na razie 17 grudnia ubiegłego roku.

Sonda
Kto wygrałby walkę Pudzianowski - Szpilka?
MATEUSZ BOREK o walce PUDZIANOWSKI - SZPILKA. Nie ma wątpliwości!
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze