Jan Błachowicz ostro zaatakowany. Jest cięta riposta, rozboli was brzuch od śmiechu

2021-10-27 10:05
Jan Błachowicz
Autor: Tomasz Radzik / SE Jan Błachowicz

Jan Błachowicz w sobotni wieczór stanie do kolejnej obrony mistrzowskiego pasa w wadze półciężkiej federacji UFC. Polak od dawna jest pewny swego i nie zamierza tego ukrywać. Glover Teixeira, jego najbliższy rywal, odgraża się w mediach, że znokautuje obecnego mistrza. Błachowicz nie pozostaje mu dłużny i w ostatnim wywiadzie zdecydował się na ciętą ripostę z humorem.

Jednym z największych wydarzeń w historii polskiego sportu było niewątpliwie zdobycie mistrzowskiego pasa UFC przez Jana Błachowicza. "Cieszyński Książę" jest pierwszym Polakiem, który może nazywać się dumnie mistrzem amerykańskiej federacji. Pas wywalczył we wrześniu 2020 roku, kiedy to pokonał Dominicka Reyesa przez techniczny nokaut.

Jan Błachowicz ma się czego obawiać? Rywal odgraża się Polakowi, chce wykończyć go przed czasem

Jan Błachowicz odpowiedział rywalowi. Cięta riposta

Co jednak ważniejsze, zdołał już udowodnić, że na ten tytuł zasługuje. W pierwszej obronie pasa zmierzył się z niepokonanym Israelem Adesanyą. Pojedynek był niebywale wyrównane, ale na punkty wygrał reprezentant Polski. Teraz przed Błachowiczem teoretycznie łatwiejsze zadanie, ale Glover Teixeira przeżywa drugą młodość i będzie groźnym rywalem.

Fatalne wieści dla Joanny Jędrzejczyk! Drastyczne kroki UFC, to trwało za długo

Reprezentant Brazylii odgraża się w mediach, że znokautuje Błachowicza. - Poczuje wielką brazylijską siłę. Błachowicz to bardzo trudny przeciwnik, ale widzę to tak, że zwyciężę przed czasem - przez poddanie bądź nokaut. Moja ręka pójdzie do góry na znak tego, że mamy nowego mistrza świata - powiedział pretendent w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Sonda
UFC 267: Kto wygra walkę Błachowicz - Teixeira?

Błachowicz odpowiedział na zaczepki Teixeiry. Nie krył dobrego humoru

Bierny na takie zaczepki nie został sam Błachowicz. W rozmowie dla tej samej gazety z uśmiechem odpowiedział na słowa Teixeiry. - Nokaut, druga albo trzecia runda - stwierdził mistrz UFC. - Nie mogę jeszcze dojść do tego, która to będzie ręka - lewa czy prawa. Mam jeszcze trochę czasu, żeby to doprecyzować - dodał z uśmiechem Błachowicz, ale szczerze stwierdził, że szanuje swojego rywala.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze