Fatalne wieści dla Joanny Jędrzejczyk! Drastyczne kroki UFC, to trwało za długo

2021-10-26 12:43
Joanna Jędrzejczyk
Autor: Tomasz Radzik, Super Express Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk zapisała się złotymi zgłoskami w historii sportów walki, czym zasłużyła w Polsce na ogromny szacunek. Zawodniczka z Olsztyna nie tylko była w stanie zdobyć, ale również obronić pas mistrzowski UFC w wadze słomkowej, czyli największej organizacji MMA na świecie. Niestety, od czasu swojej ostatniej porażki z Zhang Weili, w marcu ubiegłego roku, Jędrzejczyk nie weszła ponownie do klatki, przez co federacja UFC zdecydowała się usunąć ją z aktualnego rankingu.

Kibice sportów walki z Polski mogą czuć wielką dumę patrząc na to, jak nasi rodacy radzą sobie za granicą podczas swoich kolejnych zmagań w oktagonach największych federacji na świecie. Oprócz Jana Błachowicza, który za kilka dni stanie do drugiej obrony swojego pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej na UFC 267, gdzie zmierzy się z Gloverem Teixerią, świetnymi występami mogą popisać się Mateusz Gamrot i Marcin Tybura, a wcześniej oczywiście Joanna Jędrzejczyk. "JJ" przed dwa lata była posiadaczką pasa wagi słomkowej dywizji kobiet, broniąc go aż 6 razy. Niestety, w ostatnich miesiącach Joanna Jędrzejczyk nie pojawiła się w oktagonie, a od jej ostatniej walki minęły już prawie dwa lata. To niestety sprawiło, że federacja UFC musiała podjąć radykalne kroki wobec Polki.  

W takich luksusach Jan Błachowicz szykuje się na mistrzowską walkę w UFC. Tak wygląda pobyt "Cieszyńskiego Księcia" w Abu Zabi

Zobaczcie, jak Joanna Jędrzejczyk cieszyła się z triumfu Jana Błachowicza, zaglądając do naszej galerii zdjęć poniżej!

Joanna Jędrzejczyk usunięta z aktualnego rankingu UFC! Absencja Polki trwała za długo

Ostatni raz, kiedy fani mieli okazję oglądać Joannę Jędrzejczyk w oktagonie miał miejsce 7 marca ubiegłego roku na gali UFC 248, czyli aż 19 miesięcy temu. Wtedy Polka musiała uznać wyższość Zhang Weili, z którą rywalizowała o utracony wcześniej przez siebie pas wagi słomkowej. Przerwa Jędrzejczyk od walk trwała jednak zbyt długo, aby ta nadal mogła pochwalić się pozycją w rankingu i federacja UFC postanowiła usunąć ją z zestawienia. 

To będzie kolejny rywal Pudziana w KSW?! To może być prawdziwy hit, doszłoby do rewanżu

Fani "JJ", zarówno jak i sama zawodniczka nie mają się jednak czego obawiać. Polka znów ma szasnę pojawić się w stawce, jeśli wcześniej pojawi się w oktagonie. Joanna Jędrzejczyk musi stoczyć kolejną walkę, aby na powrót trafić do rankingu największej federacji MMA na świecie. Zdaniem Mike'a Bohna z "USA Today", może to nastąpić nawet za kilka miesięcy, w marcu 2022 roku, a więc dokładnie 2 lata od ostatniej walki Jędrzejczyk. 

Mike Tyson ma nowy pomnik. Jeszcze gorszy od tego Cristiano Ronaldo?! [ZDJĘCIA]

Sonda
Joanna Jędrzejczyk znów będzie mistrzem UFC?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze