Jan Błachowicz poznał kolejnego rywala? Padła także konkretna data następnej walki Polaka

2021-12-01 16:33
Jan Błachowicz
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Jan Błachowicz

Jan Błachowicz (28-9) stracił pas mistrza świata federacji UFC w kategorii półciężkiej, przegrywając w fatalnym stylu z Gloverem Teixeirą (33-7) na gali UFC 267 w Abu Zabi. „Cieszyński Książę” ma wielką ochotę na triumfalny powrót na szczyt, ale zanim dostanie prawo do kolejnej walki o pas, musi odbudować swoją pozycję. Jak podaje portal MMA Junkie, następnym rywalem Błachowicza będzie Aleksandar Rakić (14-2).

Przegrana Jana Błachowicza była niemałą niespodzianką na gali UFC 267. Wydawało się, że 40-letni Brazylijczyk nie jest w stanie zagrozić „Cieszyńskiemu Księciu”, który zdobył pas w świetnym stylu pokonując Dominicka Reyesa, a później broniąc go w starciu z wówczas niepokonanym Israelem Adesanyą. Tym większe zaskoczenie było, gdy Teixeira nie tylko wygrał z Błachowiczem, ale również niemal całkowicie zdominował Polaka i poddał go duszeniem już w drugiej rundzie starcia. 38-latek był załamany po walce, ale zapowiedział, że chce wrócić i odzyskać pas. Pierwszy krok w tym kierunku może zrobić już w marcu. Jak podał portal MMA Junkie, to wtedy Jan Błachowicz ma zmierzyć się z Aleksandarem Rakiciem.

Jan Błachowicz spotkał się z Kubą Wojewódzkim i… zrobiło się groźnie, mocne słowa zawodnika UFC

Błachowicz vs Rakić walką wieczoru na UFC Fight Night

Już wcześniej pojawiały się głosy, że Jan Błachowicz w swojej kolejnej walce zmierzy się z młodszym o 9 lat Austriakiem serbskiego pochodzenia. Teraz informacje takie podaje portal MMA Junkie. Starcie Błachowicz vs Rakić ma być walką wieczoru na UFC Fight Night, które zostało zaplanowane na 26 marca 2022 roku. Informacji, gdzie odbędzie się ta gala, jeszcze nie podano.

Pierwszy wywiad Jana Błachowicza po powrocie do Polski z UFC 267! Ma już kolejnego rywala | KOLOSEUM

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrza świata UFC?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze