Kim jest Daniel Omielańczuk? [SYLWETKA]

2021-01-12 12:57 RaMa
Daniel Omielańczuk
Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Daniel Omielańczuk

Ma za sobą występy na galach UFC, KSW oraz ACA. W ostatniej walce, w grudniu 2020 roku, przegrał pojedynek o pas mistrza wagi ciężkiej tej ostatniej federacji. Teraz Daniel Omielańczuk walczy o zdrowie swojej córki. Poznaj sylwetkę zawodnika.

W MMA zadebiutował w październiku 2009 roku na gali FCK: Łobez, ale już niespełna dwa miesiąca później wystąpił pod banderą KSW. W największej organizacji MMA w Polsce stoczył dwie walki. Obie przegrał - w ćwierćfinale turnieju wagi ciężkiej musiał uznać wyższość Konstantīnsa Gluhovsa, z kolei w półfinale, zastępując kontuzjowanego Dawida Baziaka, lepszy okazał się przyszły triumfator David Olivia.

Tylko w "SE"! Córka Omielańczuka poważnie chora. "Nigdy w życiu się nie poddam"

We sierpniu 2011 roku pokonał Jakuba Beresinskiego i tym samym rozpoczął serię jedenastu zwycięstw z rzędu. Zaowocowało to podpisaniem kontraktu z największą i najbardziej prestiżową federacją MMA na świecie - UFC. W debiucie wygrał przez nokaut z Nandorem Guelmino i choć potem przegrał dwa kolejne pojedynki, to dostał kolejne szanse i wykorzystał je w najlepszy możliwy sposób.

Pokonał po kolei Chrisa De La Rochę, Jarijsa Danho oraz Aleksieja Olejnika. Na tym jednak dobra passa w UFC się skończyła. Potem przyszły trzy porażki (Stefan Struve, Timothy Johnson, Curtis Blaydes) i w lipcu 2017 toku zakończyła się jego przygoda z UFC.

W ostatnich latach występował z kolei na galach rosyjskiej organizacji Absolute Championship Akhmat (ACA). Po czterech wygranych doczekał się walki o pas mistrza wagi ciężkiej. Do pojedynku z Tonym Johnsonem Jr doszło w listopadzie zeszłego roku. Niestety pojedynek zakończył się już w 1. rundzie - Amerykanin zwyciężył przed czasem.

Błachowicz BOJOWO nastawiony. "Ustrzelę Adesanyę"

BILANS WALK W MMA

Liczba walk: 34

Zwycięstwa: 24

Nokauty: 5

Porażki: 10

Remisy: 1

Nieodbyte: 1

ŻYCIE PRYWATNE DANIELA OMIELAŃCZUKA

Omielańczuk w 2012 roku jest żonaty z Beatą. W 2018 roku na świat przyszły ich dwie córki bliźniaczki - Pola i Marcysia. Niestety Pola cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Pomóc może każdy. Zbiórkę prowadzi Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Wystarczy >>>KLIKNĄĆ TUTAJ<<< i dokonać wpłaty. Liczy się każda złotówka!

SZOKUJĄCE wyznanie Marcina Różalskiego. Podejrzewano u niego STRASZNĄ chorobę

Daniel Omielańczuk prosi o pomoc dla chorej córki
Najnowsze