Khalidov na deskach, Parnasse odzyskuje pas mistrzowski! Szalona gala KSW 65 przechodzi do historii [WYNIKI]

2021-12-19 0:43
KSW 65, Chalidow - Soldić
Autor: KSW KSW 65: Soldić poskromił Chalidowa

Zgodnie z oczekiwaniami, gala KSW 65 przyniosła nam naprawdę sporo emocji oraz brutalnych nokautów. Salahdine Parnasse odzyskał swój pas mistrzowski, a Roberto Soldić opuścić klatkę z dwoma tytułami - mistrza wagi półśredniej i średniej po tym, jak zdemolował Mameda Khalidova i posłał ikonę federacji KSW na deski, składając go jak scyzoryk. Chorwacki zawodnik zapisał się złotymi zgłoskami w historii KSW.

KSW 65 KARTA WALK WYNIKI

Walka wieczoru: Mamed Khalidov - Roberto Soldić (wygrał Soldić)

  • Co-main event: Daniel Torres - Salahdine Parnasse (wygrał Parnasse)
  • Damian Stasiak - Lom-Ali Eskijew (wygrał Eskijew)
  • Roman Szymański - Mateusz Legierski (wygrał Szymański)
  • Michał Kita - Marek Samociuk (wygrał Kita)
  • Adam Niedźwiedź - Miroslav Broz (remis)
  • Damian Piwowarczyk - Marc Doussis (wygrał Piwowarczyk)
  • Anita Bekus - Magdalena Sormova (wygrała Bekus)
  • Patryk Likus - Piotr Olszynka (wygrał Likus)
  • Szamad Erzanukajew - Bartosz Rewera (wygrał Erzanukajew)

KSW 65

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

To koniec tej szalonej gali, która na długo pozostanie w pamięci kibiców sporów walki! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

KONIEC WALKI! Khalidov nie potrzebował wiele czasu na to, aby dojść do siebie i szybko postanowił ruszyć na Chorwata, chociaż nadział się na celny cios rywala, który zasiał spustoszenie w ciele Polaka. Ikona KSW w odpowiedzi posłała kilka uderzeń na tułów, dokładając do tego obrotowy łokieć. To tylko rozdrażniło Soldića, który poszedł z ikoną na wymianę ciosów i posłał Khalidova na deski! TO KONIEC!

Aż ciężko uwierzyć w to, co działo się na gali KSW 65, ale jedno jest pewne - o tej gali będzie się mówić jeszcze przez długi czas!

Soldić idealnie trafił lewym w twarz Mameda Khalidova, który do tej pory nie pozbierał się z maty. Potężne uderzenie Chorwata sprawiło, że ikona KSW złożyła się jak scyzoryk. Masakra!

II runda

"Mamed Khalidov" skanduje widownia W Gliwicach i jakby poruszony tym Soldić rzucił się na Polaka obalając go na matę. Chorwat szybko wstał i zaczął okopywać ikonę KSW, kopiąc go w krocze, co spotkało się z potwornymi gwizdami! 

I runda

Khalidov chwycił nogę Soldica i obalił Chorwata, co spotkało się z gromkimi brawami widowni i wrzawą w Gliwicach! "Robocopowi" udało się wstać i odpłacić rywalowi, gdy tym razem to Soldić obalił Mameda, aż Maciej Kawulski i Mateusz Borek podskoczyli na widowni!

I runda

Mamed Khalidov w swoim stylu postanowił spróbować latających kolan i wysokich kopnięć, ale Soldić przytomnie uniknąć wszystkich ciosów. Chorwat na początku starcia wyraźnie zdystansowany, jakby bał się ikony KSW!

Podniosła się wrzawa w Arenie Gliwice, gdy tylko do klatki zmierzał Mamed Khalidov do "Eto Kavkaz"

Khalidov vs. Soldić:

ZACZYNAMY!

TO JUŻ CZAS! Mamed Khalidov i Roberto Soldcić zmierzają do oktagonu!

Nie wszystkie walki na KSW 65 podobały się widowni w Gliwicach. Jedna z nich skwitowana została potwornymi gwizdami - sprawdźcie co tam się działo, klikając TUTAJ!

Przed nami już tylko ostatnie starcia - walka wieczoru KSW 65 Mamed Khalidov - Roberto Soldić! Oj, będzie gorąco!

Po porażce z Torresem na KSW 58 widać było, że Parnasse stracił pewność siebie, którą stopniowo odzyskuje.

Torres vs. Parnasse:

Za nami potwornie wyniszczające starcie! Zdaniem sędziów, lepszy na przestrzeni pięciu rund był Salahdine Parnasse, który odzyskał swój pas mistrzowski wagi piórkowej!

V runda

KONIEC WALKI! Jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej rundy sędzia nakazał medykom sprawdzić, czy mocno poobijany Torres może przystąpić do walki. Lekarze nie widzieli przeciwskazań, co stało się wodą na młyn dla Parnasse'a, który postanowił uwziąć się właśnie na zdemolowaną twarz Austriaka. W ostatnich sekundach Torres jeszcze obalił rywala, ale na niewiele się to raczej zdało. 

IV runda

Daniel Torres poczuł, że czwarta odsłona nie idzie po jego myśli, inkasując kolejne ciosy od Parnasse'a i zdecydował się na obalenie Francuza. Dużo nie zyskał, bo już po chwili to Parnasse był w bocznej i Austriak musiał podnosić starcie, przy okazji zalewając się krwią z rozbitego nosa.

W trzeciej rundzie Daniel Torres zaprezentował nam uderzenia... na pośladki rywala :D

III runda

Ciosy Paransse'a dochodzą do głowy Torresa, co widać po opuchliźnie pod prawym okiem Austriaka. To jednak wyraźnie go podrażniło, bo były mistrz KSW był o krok od gilotyny, ale Francuzowi udało się uciec spod topora, chociaż było naprawdę blisko! Do końca trzeciej odsłony to jednak Torres kontrolował starcie z góry, będąc w dosiadzie. 

II runda

Aż podniosła się wrzawa w Arenie Gliwice! Salahdine Parnasse niespodziewanie wymierzył potężne, wysokie kopnięcie na głowę Torresa i Austriakowi aż zaszumiało! Daniel Torres nie dał jednak za wygraną i raz po raz spychał Francuza na siatkę, wciskając Parnasse'a w ogrodzenie i zabierając mu mnóstwo siły, a później idąc z nim na wymianę ciosów na środku klatki. Ależ bitka!

I runda

Torres napsuł krwi Parnassowi, zamykając go pod siatką i wbijając w ogrodzenie oktagonu i wciągając go w swoją grę. Parnasse konsekwentnie starał się szukać dystansu i mógł za to słono zapłacić, bowiem Austriak trafił rywala potężnym prawym i posłał go na deski, jednak Parnasse szybko się pozbierał. Ewidentnie styl walki Torresa nie pasuje Francuzowi. 

Torres vs. Parnasse:

ZACZYNAMY!

No to czas na co-main event! Do oktagonu zmierzają już Daniel Torres i Salahdine Parnasse!

Przed nami już tylko dwie ostatnie walki KSW 65! Starcia Torres - Parnasse oraz Khalidov - Soldic!

Stasiak vs. Eskijew: 

Po elektryzującym starciu sędziowie uznali, że na dystansie trzech rund lepszy okazał się Lom-Ali Eskijew!

Stasiak postawił w końcówce wszystko na jedną kartę dzięki czemu zobaczyliśmy prawdziwą wojnę!

III runda

KONIEC WALKI! Poczuł krew Stasiak, który rzucił się na rywala i był o włos od posłania go na deski - gdyby tylko jego kopnięcie doszło celu. To zadziałało na Eskijewa jak płachta na byka i wojownik trenujący w Niemczech szybko obalił Polaka i zaczął kontrolować stracie w parterze. Eskijew nie był jednak w stanie utrzymać Stasiaka długo na macie i to Polak ponownie zaczął dochodzić do głosu w stójce! Wrócił z dalekiej podróży względem pierwszej rundy Stasiak!

II runda

Niezwykle pewny siebie zdaje się być Eskijew, który najpierw wymęczył Polaka pod siatką i w parterze, a później widząc, że może wystawić się na błąd, postanowił podnieść walkę do stójki. Tu swoją okazję zwietrzył Stasiak, który wyprowadził kilka celnych ciosów i wrócił do gry.

I runda

Stasiak cudem przetrwał to, co przygotował na niego Eskijew! Niemiec pochodzący z Czeczeni  już od początku starcia próbował znokautować Polaka potężnym prawym i w końcu udało mu się posłać Polaka na deski, a później zasypać rywala gradem ciosów w parterze. Stasiak jednak nie ustąpił i dotrwał do końca odsłony. ALEŻ WOJNA!

Damian Stasiak vs. Lom-Ali Eskijew

ZACZYNAMY!

Przed nami najważniejsze walki na KSW 65! Czas na pojedynek Damian Stasiak vs. Lom-Ali Eskijew

Mateusz Legierski ma o czym myśleć po tym pojedynku. 

II runda

KONIEC WALKI! Druga runda ponownie pod dyktando Szymańskiego, który niemalże przez całą odsłonę dominował rywala w parterze, na zmianę częstując go kolejnymi ciosami i szukając techniki kończącej. Ostatecznie tuż przed końcem rundy, sędzia musiał przerwać ten pojedynek widząc, że Legierski ma już dość. 

I runda

Po pierwszej rundzie więcej powodów do zadowolenia może mieć Szymański, którego szybko udało się obalić swojego rywala i zacząć kontrolować walkę w parterze. Legierski na chwilę był w stanie się podnieść i uciec z opresji, ale Szymański znów szybko sprowadził walkę do parteru. 

Roman Szymański vs. Mateusz Legierski

ZACZYNAMY!

Nie zwalniamy tempa! Przed nami kolejne starcie na karcie walk - Roman Szymański vs. Mateusz Legierski

Na gali w Arenie Gliwice nie brakuje ważnych osobistości

I runda

KONIEC WALKI! Samociuk na początku walki postanowił wyczuć Kitę, wyprowadzając kolejne ciosy i kopnięcia, co zadziało na "Masakrę" jak płachta na byka. Zabrzanin wreszcie ruszył na Samociuka i po chwili zasypał go gradem ciosów w parterze! Sędzia nie miał wyjścia, musiał przerwać tę masakrę pod siatką!

Kita vs. Samociuk

ZACZYNAMY!

Niedźwiedź vs. Broz: 

Walka kończy się remisem co bardzo nie podoba się publiczności w Arenie Gliwice, która skwitowała to głośnymi gwizdami i buczeniem. 

To starcie to już historia. Jedziemy dalej! Czas na reprezentantów wagi ciężkiej - Michał Kita vs. Marek Samociuk!

Adam Niedźwiedź nie zaprezentował w trzeciej rundzie absolutnie nic. Dziwna sprawa, którą można skomentować tylko w jeden sposób:

III runda

KONIEC WALKI! Ależ zwrot akcji na początku trzeciej odsłony! Niedźwiedź oddał pozycję rywalowi i zainkasował kilka potężnych hummer fistów! Polak nie miał jednak zamiaru wstawać, zdając sobie sprawę z tego, jak bardzo jest zmęczony i zmusił sędziego do podniesienia pojedynku. Niedźwiedź był tak wyczerpany, że zaczął słaniać się na nogach od własnego kopnięcia. Polak miał mnóstwo szczęścia, że jego rywal nie skończył go przed czasem. 

II runda

Niedźwiedź konsekwentnie swoje. Polakowi szybko udało się przenieść walkę do parteru, gdzie mieliśmy kalkę tego, co działo się w pierwszej odsłonie. Niedźwiedź w bocznej powoli rozbijał swojego rywala i próbował go zamęczyć. Na chwilę przed końcem drugiej rundy Czechowi udało się uciec i odwrócić sytuację, zasypując Polaka ciosami z góry. 

I runda

Miroslav Broz szybko chciał pokazać, że postawienie na niego jako zastępcy Iona Surdu to strzał w dziesiątkę, natychmiast ruszając na Polaka. Nie z Niedźwiedziem takie numery, bo Polak momentalnie sprowadził Czecha do parteru i zaczął kontrolować to starcie, szukając techniki kończącej z pozycji bocznej. 

Od razu przechodzimy do kolejnego starcia! Czas na walkę Adam Niedźwiedź - Miroslav Broz

Niedźwiedź vs. Broz

ZACZYNAMY!

Piwowarczyk zrobił ogromne show! Oj, świetnie się oglądało to starcie.

II runda

KONIEC WALKI! Kłopoty, kłopoty Doussisa! Niemiec najpierw zainkasował potężne latające kolano, a później mógł poczuć się jak na karuzeli, gdy Polak rzucił nim jak manekinem! Niemiec oddał plecy, a Piwowarczyk zaczął się bawić, najpierw próbując trójkąta nogami, a później szybko przechodząc do balachy, czym zmusił Niemca do poddania.

I runda

Doussis natychmiast rzucił się na Polaka i jak gdyby nigdy nic złapał go od tyłu i raz po raz obalał! To jednak sprawiło, że Niemiec dość szybko opadł z sił, co było wodą na młyn dla Piwowarczyka. Polak na zmianę próbował sprowadzić walkę do parteru i dominować w stójce. Oj działo się w pierwszej odsłonie!

Damian Piwowarczyk vs. Marc Doussis

ZACZYNAMY!

Przechodzimy już do kolejnej walki! Waldemar Kasta zaprasza do klatki Damiana Piwowarczyka i Marca Doussisa!

Mateusz Borek pięknymi słowami pożegnał Rafała Hołubczuka, który zmarł przedwcześnie w wieku 39 lat, co spotkało się z gromkimi brawami w Arenie Gliwice. 

Arena Gliwice zapłonęła podczas prezentacji Roberto Soldića i Mameda Khalidova! Ależ to starcie grzeje!

Przed nami oficjalne otwarcie gali KSW 65 i walki karty głównej, w tym oczywiście starcie Khalidov - Soldić!

Bekus vs. Sormova:

Zdaniem sędziów, lepsza w tym starciu była Anita Bekus!

III runda

KONIEC WALKI! Anicie Bekus nie spodobało się to, co działo się w poprzedniej rundzie i tym razem to znów Polka rzuciła się na rywalkę, próbując ją skończyć w parterze zza pleców. Czeszka szybko się z tego wykaraskała, ale Polka przeszła do dosiadu, gdzie częstowała przeciwniczkę kolejnymi łokciami i ciosami. Podobnie jak w pierwszej rundzie Sormova miała szansę na balachę i podobnie jak poprzednio, nie udało jej się to. 

II runda

Sormova zdając sobie sprawę z tego, że walka nie idzie po jej myśli próbowała rozmontować Polkę w stójce, ale Bekus odrobiła lekcje i umiejętnie się broniła po wznowieniu walki. Niestety dla niej Czeszka znalazła idealny moment, aby sprowadzić walkę do parteru i tym razem to ona dominowała uwieszając się na plecach rywalki. 

I runda

Anita Bekus rzuciła się na rywalkę i błyskawicznie przeniosła stracie do parteru. Sormova robiła co mogła, żeby zrzucić z siebie Polkę, która cały czas obijała ją z góry. Czeszka miała szansę na balachę, ale Bekus uciekła z opresji, znów przejmując inicjatywę w parterze. 

Anita Bekus vs. Magdalena Sormova

ZACZYNAMY!

Przechodzimy od razu do kolejnej walki! Czas na jedyną walkę kobiet podczas KSW 65 - Anita Bekus vs. Magdalena Sormova

Olszynka kompletnie się tego nie spodziewał i nie ma się co dziwić. Likus obracając się był w stanie jeszcze celnie uderzyć łokciem rywala prosto w szczękę tuż przed końcem II rundy. 

II runda

KONIEC WALKI! Piotr Olszynka postanowił nieco zaleźć za skórę swojemu młodszemu rywalowi i zaczął agresywnie skracać dystans, zabierając największy atut Likusowi, po czym zamknąć go pod siatką. Przed końcem rundy walka wróciła jeszcze na środek klatki, gdzie znów górą był Likus, który zgasił światło Olszynce łokciem po obrocie!

I runda

W przeciwieństwie do Rewery i Erzanukajewa, Likus i Olszynka postawili na stójkę. O ile na początku obaj zawodnicy próbowali wyczuć swojego rywala, tak im dalej w las, tym Likus pozwalał sobie na coraz więcej, wykorzystując swój zasięg kolejnymi uderzeniami i kopniakami. Zawodnik z Katowic mógł spodobać się gliwickiej publiczności. 

Nie zatrzymujemy się! Czas na kolejne starcie, a do klatki zapraszani są Patryk Likus i Piotr Olszynka!

Likus vs. Olszynka:

ZACZYNAMY!

Erzanukajew z pierwszą wygraną w KSW!

III runda

KONIEC WALKI! Konsekwentnie Erzanukajew przeniósł starcie do parteru, szukając techniki kończącej. Shamad był bliski zamknięcia trójkąta rękami, ale Rewera uciec spod topora i zdołał się uwolnić. Niestety dla niego, w dalszym ciągu to Erzanukajew dominował z góry. 

Rewera vs Erzanukajew

Zdaniem sędziów lepszy w tym starciu był Shamad Erzanukajew!

III runda

KONIEC WALKI! Konsekwentnie Erzanukajew przeniósł starcie do parteru, szukając techniki kończącej. Shamad był bliski zamknięcia trójkąta rękami, ale Rewera uciec spod topora i zdołał się uwolnić. Niestety dla niego, w dalszym ciągu to Erzanukajew dominował z góry. 

II runda

Od początku drugiej rundy Erzanukajew konsekwentnie próbował zakończyć walkę w parterze, najpierw próbując przejścia do balachy, a później trójkąta nogami. Przy okazji obaj zawodnicy ubarwili swoją walkę niemałą szamotaniną w parterze, gdy każdy z nich próbował znaleźć się na górze. Zarówno Erzanukajew, jak Rewera oddychają rękawami po tych dziesięciu minutach. 

II runda

Od początku drugiej rundy Erzanukajew konsekwentnie próbował zakończyć walkę w parterze, najpierw próbując przejścia do balachy, a później trójkąta nogami. Przy okazji obaj zawodnicy ubarwili swoją walkę niemałą szamotaniną w parterze, gdy każdy z nich próbował znaleźć się na górze. Zarówno Erzanukajew, jak Rewera oddychają rękawami po tych dziesięciu minutach. 

I runda

Początek pojedynku bez wątpienia dla Rewery, który kontrolował swojego rywala pod siatką, ale Erzanukajew po tym, jak sędzia przeniósł walkę na środek klatki pochwalił się pięknym obaleniem. Narożnik Rewery z niepokojem patrzył na to, co dzieję się pod siatką, gdy Erzanukajew raz po raz wbijał głowę Rewery w matę łokciami. 

Bartosz Rewera vs. Szamad Erzanukajew

ZACZYNAMY!

Do oktagonu zmierzają już Bartosz Rewera i Szamad Erzanukajew!

No to zaczynamy galę KSW 65! Przed nami pierwsze starcie!

Łukasz Piszczek trzyma kciuki za Mameda Khalidova!

Mateusz Borek powrócił do KSW i zrobił to w świetnym momencie. 

Martin Lewandowski zdradził, że włodarze KSW chcieliby wrócić do gal w Wielkiej Brytanii oraz Chorwacji, a także myślą już o gali w Niemczech, czy Szwecji. 

Arena Gliwice pęka w szwach i nie ma się co dziwić. Niebawem dojdzie tutaj do jednego z najbardziej wyczekiwanych starć w historii polskiego MMA!

Daniel Torres nie wykonał jednak limitu wagowego i stracił tytuł jeszcze przed walką!

Zanim do tego dojdzie, w com-main evencie gali KSW 65 Salahdine Parnasse będzie próbował odzyskać pas wagi piórkowej po tym, jak stracił go na KSW 58

Najwięcej emocji wzbudza oczywiście walka Khalidov - Soldić, która zwieńczy całą galę KSW 65

Na gali KSW 65 czeka nas aż dziesięć emocjonujących pojedynków, z czego dwa o pas mistrzowski! 

Już zaledwie minuty dzielą nas od rozpoczęcia gali KSW 65, na której dojdzie do długo wyczekiwanego pojedynku Mamed Khalidov - Roberto Soldić! Szykuje się ostra jatka!

Witamy w relacji na żywo z gali KSW 65, podczas której w walce wieczoru zmierzą się Mamed Khalidov i Roberto Soldić. Początek gali zaplanowano na godzinę 19:00, zapraszamy!

Gala KSW 65 RELACJA NA ŻYWO. Walka Mamed Khalidov – Roberto Soldić na żywo w internecie. Gala KSW 65 18.12 live online

Gdy tylko pojawiły się pierwsze informacje, że Mamed Khalidov wraca do oktagonu, fani sportów walki mogli przeczuwać, że jedna z legend polskiego MMA i ikona KSW będzie bohaterem jednej z najbardziej wyczekiwanych walk ostatnich tygodni i tak też się stało. Khalidov podczas dzisiejszej gali KSW 65 w Arenie Gliwice zmierzy się bowiem z jedną z wschodzących gwiazd federacji, Roberto Soldićem, posiadaczem pasa mistrzowskiego wagi półśredniej. Podczas walki wieczoru gali KSW 65, Khalidov – Soldić, Polak postawi z kolei na szali swój tytuł mistrza wagi średniej. Zanim jednak do tego dojdzie, a Mamed Khalidov i Roberto Soldić wreszcie pojawią się w oktagonie, na fanów czekać będzie potężna dawka emocji, związana z wcześniejszymi pojedynkami.

W co-main evencie gali KSW 65 dojdzie do drugiego podczas KSW 65 starcia o pas mistrzowski. Salahdine Parnasse będzie próbował odzyskać swój pas mistrzowski wagi piórkowej, który utracił po niespodziewanej porażce z Danielem Torresem na KSW 58. „Tucanao” jeszcze przed rozpoczęciem gali utracił swój pas, nie osiągając limitu wagowego, jednak to walki w dalszym ciągu dojdzie. W wypadku wygranej Parnasse’a, Francuz zostanie nowym mistrzem. Daniel Torres z kolei, nawet jeśli okaże się mistrzem, nie zdobędzie tytułu po raz drugi. Zanim jednak do tego dojdzie, wcześniej będziemy świadkami siedmiu poprzednich starć, w tym pojedynku dywizji kobiet Anita Bekus - Magdalena Sormova. W oktagonie pojawi się również Michał Kita, który mierzyć się będzie z Markiem Samociukiem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze