Łukasz Jurkowski

i

Autor: East News Łukasz Jurkowski

Postawił sprawę jasno

Łukasz "Juras" Jurkowski zawalczy we freakach? Przyznał, ile mu zaproponowali. Zdradził swoją decyzję

2022-12-27 9:45

Czy Łukasz „Juras” Jurkowski zaskoczy cały świat i zawalczy we freak-fightach? Były gwiazdor organizacji KSW wielokrotnie otrzymywał propozycje pojedynków w jednej z niezawodowych federacji. W rozmowie z „Winim” zdradził, że znowu otrzymywał oferty i to na sumy opiewające na więcej niż jego kontrakty z KSW. - Nawet byłem tam gdzieś, spotkaliśmy się, rozmawialiśmy, ale ja nie jestem w stanie dźwignąć – mówi Łukasz „Juras” Jurkowski.

Łukasz „Juras” Jurkowski jest jedną z ikon organizacji KSW, która budowała MMA w Polsce. 41-latek jest kibicem z Warszawy i wielokrotnie bił się na wydarzeniach w stolicy. Na początku karierę zakończył po swojej dziesiątej porażce w 2011 roku. Powrócił jednak na KSW 39: Colloseum, gdy zmierzył się z Rameau Thierrym Sokoudjou. Od tego czasu stoczył jeszcze trzy kolejne starcia i definitywnie zakończył przygodę z tym sportem po walce z Mariuszem Pudzianowskim (przegrał przez techniczny nokaut po ciosach pięściami).

Tym w przeszłości zajmowała się żona Marcina Najmana. Profesja dla nielicznych, dzięki temu zmieniło się jej życie

„Juras” o występie we freak-fightach. Oferowali mu dużo więcej niż w KSW

„Juras” przyznał, że już dawno proponowali mu występy we freak-fightowych organizacjach. Ostatnio również pojawił się występ jego pojedynku dla jednej z nich. W rozmowie z „Winim” powiedział, dlaczego zdecydował się odmówić występu nawet za lepsze pieniądze niż w KSW.

- Miałem jakieś propozycje nawet na teraz. Ale z tych freakowych organizacji. I to za dużo lepsze pieniądze niż w KSW biorę, a ja nie jestem najtańszym zawodnikiem w KSW. Nawet byłem tam gdzieś, spotkaliśmy się, rozmawialiśmy, ale ja nie jestem w stanie dźwignąć. Zresztą zrobiłem kiedyś takiego posta, żeby ludzie mogli mnie później rozliczyć. Napisałem, że nigdy nie będę walczył dla freakowej organizacji. Moralnie mi się to nie spina – przyznał Łukasz Jurkowski.

Świąteczne zdjęcie Krzysztofa Radzikowskiego z Gogglebox TTV z synkiem i partnerką robi furorę w sieci! Siłacz nie mógł się odpędzić od wiadomości

Łukasz Jurkowski: Miałem przyjemność budować ten sport

Były gwiazdor KSW, który pracował dla organizacji także jako komentator przyznał, że nie chciałby odnajdował się w świecie trash-talku i ubliżania sobie.

- Miałem przyjemność budować ten sport, kiedy on zaczynał istnieć w Polsce i teraz w zasadzie dla paru złotych miałbym spojrzeć w lustro i powiedzieć- mówiąc najprościej – sk****em się za monety? Nie odnalazłbym się w tym klimacie tych trash talków, tego ubliżania… - powiedział.

Wielka gwiazda UFC nie żyje! Zmarł w wieku 45 lat. Stephan Bonnar miał kłopoty z sercem

Kim jest Łukasz „Juras” Jurkowski? Bilans, osiągnięcia

Łukasz „Juras” Jurkowski stoczył 39 pojedynków w zawodowym MMA. Wygrał siedemnaście walk. Toczył także starcia w Chorwacji, Holandii, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Słowenii czy Bułgarii.

Wygrał pierwszy turniej organizacji KSW. Przez lata mógł się pochwalić także najszybszym nokautem w historii KSW.

Nowy mistrz KSW Jakub Wikłacz: Ten pas jest ciężki, ale najcięższa była droga do niego
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze