Hitowa walka Pudzianowski - Materla w KSW stanie się faktem? Padła jasna deklaracja, kibice na to czekają

2021-11-04 10:59

Nie minęły jeszcze dwa tygodnie od ostatniej walki Mariusza Pudzianowskiego, a świat MMA żyje już przyszłością 44-latka. Były mistrz świata strongman od wielu lat poświęcił się dla sportów walki, przez co zyskał szacunek środowiska. Zaczynał jako freak, ale teraz traktowany jest jak prawdziwy zawodnik. Otrzymuje coraz więcej propozycji starć od legend tego sportu, a ostatnia z nich szybko stała się hitem internetu. Wydaje się, że wszystkie karty są teraz po stronie KSW.

23 października „Pudzian” poskromił potężnego Bombardiera w 18 sekund. Na tę walkę wielu kibiców czekało od miesięcy, ale Senegalczyk okazał się wielkim rozczarowaniem. Poza budzącą strach posturą nie zaprezentował umiejętności, a Polak szybko go znokautował. Potwierdził tym samym przewidywania ekspertów, którzy widzieli w nim faworyta mimo 30 kg różnicy na korzyść rywala. Takie rozstrzygnięcie wywołało dyskusję w środowisku MMA, które skrytykowało pomysł na tę walkę. Zdaniem wielu obserwatorów była to dla Pudzianowskiego strata czasu, a jego poziom sportowy pozwala na starcia ze znacznie lepszymi zawodnikami. Najsilniejszy człowiek świata ma już na koncie 23 zawodowe walki, a także jedną uznaną za nieodbytą. Zwycięstwo z Serignem Ousmanem Dia było szesnastym w jego karierze, a sam „Pudzian” przyznał, że powoli zbliża się do sportowej emerytury. Każda następna walka będzie niosła za sobą dodatkowy smaczek, a fani liczą na hitowe zestawienia. Okazuje się, że jedno z nich jest bardzo blisko!

Pierwszy wywiad Jana Błachowicza po powrocie do Polski z UFC 267! Ma już kolejnego rywala | KOLOSEUM

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak przez lata zmieniał się Mariusz Pudzianowski:

Oficjalne wyzwanie, które obiegło internet

W środę środowisko MMA w Polsce żyło tylko jednym tematem. Michał Materla (30-8) odszedł z federacji EFM Show, a natychmiast pojawiły się plotki o powrocie do KSW. Sam zainteresowany nie czekał długo, a w swoich mediach społecznościowych postanowił odnieść się do spekulacji. Publicznie wyzwał on do walki Pudzianowskiego! Starcie „Pudzian” – Materla zaproponował już wcześniej Mamed Chalidow, a „Magic” postanowił zaangażować się w tym temacie.

Mamed Khalidov ma pomysł na hitową walkę! Nie zgadniecie, z kim chce zestawić Pudzianowskiego

Dodał on w swoich mediach społecznościowych screen ze słów Chalidowa, który opatrzył opisem: „Pudzianowski – sprawdzam cię, wchodzę za wszystko!”. Natychmiast wywołało to falę reakcji, a pomysł takiej walki poparli m.in.: Artur Szpilka, Mateusz Gamrot, Robert Ruchała, Borys Mańkowski i Roman Szymański. Wydaje się, że hitowe starcie interesuje niemal wszystkich, a karty są teraz po stronie federacji, która powinna za wszelką cenę doprowadzić do tego pojedynku.

Sonda
Chciałbyś zobaczyć walkę Pudzianowski - Materla?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze