Mateusz Gamrot i Borys Mańkowski: Musimy walczyć, aby mieć za co żyć. Jesteśmy wojownikami [WIDEO]

2020-03-30 20:12 AKS
Andrzej Kostyra w rozmowie z Mateuszem Gamrotem i Borysem Mańkowskim
Autor: YouTube Andrzej Kostyra w rozmowie z Mateuszem Gamrotem i Borysem Mańkowskim

Gwiazdy polskiego MMA Mateusz Gamrot (niepokonany mistrz KSW w wagach piórkowej i lekkiej) i Borys Mańkowski (były czempion KSW w półśredniej) nie mogą na razie walczyć, bo w związku z koronawirusem odwołano im gale, ale codziennie ostro trenują... w terenie. - Mieszkamy blisko siebie, niedaleko lasu. Bijemy się na ziemi, na trawie, na piasku, nad Wartą. Miejsce jest dzikie, na uboczu, tam trenujemy. Jest niekomfortowo, ale ćwiczymy. Trawa, na której się przewracamy, już się nawet ubiła - opowiadają w wywiadzie udzielonym Andrzejowi Kostyrze.

Mateusz Gamrot nie walczył przez półtora roku. Na pytanie, jak nie pracując, przeżył tyle czasu, wyjaśnia: - Przeżyłem, bo miałem uzbieraną górkę i pomogli sponsorzy. Dzięki nim miałem komfort psychiczny i mogłem spokojnie trenować.

Wspaniały gest Damiana Janikowskiego. Wojownik pomaga szpitalom [WIDEO]

Borys Mańkowski twierdzi, że jego sparingpartner i przyjaciel Mateusz jest już teraz w wysokiej formie. - "Gamer", po treningach w USA, jest dwa razy lepszym zawodnikiem jak był. A dzięki temu, że razem trenujemy, ja jestem półtora lepszym zawodnikiem niż byłem. Jeden ciągnie drugiego do góry, nie ma lipy – zapewnił.

Tomasz Adamek ocenił Marcina Najmana: On powinien pójść DO CYRKU!

Ciekawa jest ich opinia o galach organizowanych w czasie koronawirusa: Cage Warriors, FAME MMA...

- Jak już te gale się odbyły to trzymajmy kciuki, żeby nikomu z uczestników nic się nie stało. To będzie kroczek w kierunku powrotu do normalności w MMA - ocenił Gamrot.

Mańkowskiego tylko jedno dziwi. - Jeżeli będą w tym czasie gale UFC czy Cage Warriors to mogę to zrozumieć, bo każdy zawodnik który w nich uczestniczy, właśnie z tego żyje. Tak jak babka pracująca w Biedronce na kasie, będąc w ogromnym niebezpieczeństwie. Robi to, bo musi z czegoś żyć. Tak samo my musimy walczyć, aby mieć za co żyć. My jesteśmy wojownikami, z tego żyjemy. A na takim FAME, nikomu nie ujmując, ludzie którzy tam występują nie muszą się bić, mają inne źródła zarobku, mogą odpalić jakieś streamy na YouTubach. Oni mogliby sobie to darować - powiedział.

Gamrot i Mańkowski o walce z Najmanem. Vlog Andrzeja Kostyry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze