Mateusz Gamrot

i

Autor: Instagram/ mateusz_gamrot Mateusz Gamrot

brawo!

Mateusz Gamrot z kolejnym wyróżnianiem! UFC znów doceniło „Gamera”, Polak może być dumny

2023-01-12 9:28

Mateusz Gamrot przebojem wdarł się do UFC i pnie się coraz wyżej w rankingu kategorii lekkiej. Co prawda przegrał ostatni pojedynek, co jednak nie zmienia faktu, że wciąż może on poważnie namieszać w czołówce. Już wcześniej „Gamer” był doceniany i zgarniał bonusy za swoje walki. Teraz jedna z nich została ponownie doceniona przez UFC, a może być jeszcze lepiej!

Mateusz Gamrot (21-2) ma już za sobą 6 walk w UFC, czyli największej federacji MMA na świecie. Polak rozpoczął przygodę w niej od porażki, choć decyzja sędziów była niejednogłośna i wielu uważa, że to „Gamer” powinien wznieść ręce w geście triumfu. Później przyszła świetna seria czterech zwycięstw z rzędu, w tym bardzo efektownych. Trzy z tych walk zakończył on przed czasem, ale UFC postanowiło też docenić walkę Polaka z Armanem Tsarukyanem, która trwała pełen dystans pięciu (nietypowo, bo nie była to walka mistrzowska) rund.

Mateusz Gamrot z szansą na jeszcze większe docenienie

W 2022 roku „Gamer” stoczył dwie walki – w czerwcu wygrał z Tsarukyanem, w październiku natomiast musiał uznać wyższość Beneila Dariusha. UFC wyróżniło pierwszą z tych walk i nominowało ją do najlepszej walki w UFC w całym 2022 roku! Oprócz niej nominowano cztery inne pojedynki, w tym m.in. starcie Glovera Teixeiry z Jirim Prochazką, walczących w kategorii Jana Błachowicza.

Nawet jeśli pojedynek Gamrota nie zostanie ostatecznie uznany najlepszym w minionym roku, to i tak ogromne wyróżnienie ze względu na mnogość starć w tej federacji. Można też powiedzieć, że jest to ponowne docenienie tej walki, bowiem „Gamer” zgarnął za nią bonus w wysokości 50 tys. dolarów za walkę wieczoru.

Sonda
Czy Mateusz Gamrot zostanie mistrzem UFC?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze