Mateusz Łazowski nie żyje. TOPR zdradził szczegóły wypadku, są nowe informacje

2021-11-14 11:15
Mateusz Łazowski
Autor: YouTube ZRZUT EKRANU / MMA Rocks Mateusz Łazowski

Zmarł popularny polski zawodnik MMA, Mateusz Łazowski. 35-latek zginął w tragicznym wypadku w Tatrach, gdzie trenował do kolejnego pojedynku. Właśnie pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Przekazał je jeden z ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Według jego relacji, Mateusz Łazowski miał poruszać się poza wyznaczonym szlakiem. Co jeszcze wiadomo na temat wypadku?

Przez długi listopadowy weekend w Tatrach panowała słoneczna pogoda, zachęcająca do górskich wypraw. Miało to odzwierciedlenie w dużej liczbie interwencji ratowników TOPR. Jak przekazał PAP ratownik dyżurny TOPR od czwartku do soboty w Tatrach doszło do 17 zdarzeń. Jeden z wypadków miał, niestety, tragiczny skutek. Zginął 35-letni Mateusz Łazowski, znany zawodnik MMA i kibic Legii Warszawa. Sportowiec przygotowywał się do kolejnego pojedynku w Tatrach.

35-letni Mateusz Łazowski nie żyje! Żegnają go Szpilka czy Janikowski, łamiące serce wpisy

Nowe informacje ws. wypadku Mateusza Łazowskiego

Do tragicznego wypadku sportowca doszło w drodze na Hińczową Przełęcz w rejonie Galerii Cubryńskich. Jak przekazał PAP ratownik dyżurny TOPR, mężczyzna poruszał się poza oznakowanym szlakiem. O wypadku centralę TOPR powiadomili taternicy, którzy widzieli zdarzenie ze szczytu Mnicha. Ponieważ policyjny śmigłowiec zastępujący toprowską maszynę był uszkodzony, po poszkodowanego wyruszyła piesza wyprawa z rejonu Morskiego Oka. Ciało mężczyzny zostało zniesione do Żlebu Mnichowego, a następnie przy pomocy wojskowego śmigłowca przetransportowane na dół.

Tak gwiazdy sportu żegnają Mateusza Łazowskiego!

Kim był Mateusz Łazowski?

Mateusz Łazowski był zawodnikiem MMA, który stoczył sześć pojedynków w formule mieszanych sztuk walki. Bił się na galach rosyjskiej organizacji ACA, a także dla polskich federacji - Fight Exclusive Night, Babilon MMA czy RWC. W ostatnim pojedynku w Żyrardowie przegrał z Patrykiem Dubielą po jednogłośnej decyzji sędziów.

W głowie się nie mieści, jak paskudne słowa usłyszał Mariusz Pudzianowski. Totalnie puściły mu nerwy

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze