Nie żyje legendarny polski sportowiec. Należał do ścisłej światowej czołówki

2019-09-02 11:25 JWa
Świeczka, znicz
Autor: East News

Poniedziałek przyniósł nam smutną wiadomość ze świata sportu. Tego dnia podano informację o śmierci jednego z najlepszych polskich sportowców lat osiemdziesiątych. Nie żyje Mieczysław Tracz, który w tamtych czasach należał do ścisłej czołówki świata w zapasach. Mieczysław Tracz miał tylko 56 lat. Smutne wieści przekazał Polski Związek Zapaśniczy.

Mieczysław Tracz nie żyje. Informację o śmierci jednego z najwybitniejszych polskich zapaśników podał Polski Związek Zapaśniczy. Na facebookowej stronie we wspomnieniu opisano największe sukcesy sportowca. "Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj w nocy po ciężkiej chorobie zmarł Mieczysław Tracz. Reprezentował barwy najpierw LKS Agrosu Żary, zaś od 1977 WKS Śląska Wrocław. Trzykrotnie, w latach 1983, 1984 (w wadze koguciej) i w 1988 (w wadze piórkowej), zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Za zajęcie czwartego miejsca na mistrzostwach Europy w 1985 rok później został wybrany Mistrzem Sportu. W 1987 na mistrzostwach świata został sklasyfikowany na siódmej pozycji. W następnym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu dotarł do trzeciej rundy, w której uległ przyszłemu mistrzowi olimpijskiemu Kamadirowi Madżidowowi z ZSRR. W tym samym roku na mistrzostwach Europy zajął piątą lokatę" - czytamy w smutnym komunikacie.

Mieczysław Tracz miał 56 lat. Przez ostatnie lata zmagał się z chorobą nowotworową. Pochodził ze sportowej rodziny - był starszym bratem Józefa Tracza, który zdobył trzy medale igrzysk olimpijskich oraz ma w dorobku trzy wicemistrzostwa świata. Od jakiegoś czasu bliscy Mieczysława Tracza szukali pomocy w leczeniu. Kilkanaście miesięcy temu Józef Tracz apelował o wsparcie.

- Wiem, że to jest krępujące dla Mietka i dla mnie, ale nie jesteśmy już w stanie sami poradzić sobie z kosztami leczenia. Miesięcznie to są kwoty sięgające kilku tysięcy, a nie wiadomo, ile ta kuracja niekonwencjonalnymi metodami będzie trwała - prosił za pośrednictwem Onetu.

Najnowsze