Pogrzeb Artura Walczaka. "Waluś" spoczął w grobie obok rodziców w Gnieźnie

2021-12-08 14:11
Pogrzeb Artura Walczaka. Relacja z uroczystości
Autor: GRAFIKA Aleksander Ptasiński / SUPER EXPRESS Pogrzeb Artura Walczaka. Relacja z uroczystości

W środę 8 grudnia odbędzie się pogrzeb Artura Walczaka. Ostatnie pożegnanie popularnego strongmana, zawodnika MMA i gwiazdy Punchdown będzie miało miejsce w Gnieźnie. "Waluś" po ciężkim nokaucie w walkach "na liście" wylądował w szpitalu i w śpiączce walczył o życie. Niestety, kilka dni temu pojawiła się smutna informacja o śmierci Walczaka. Na naszym portalu odbędzie się relacja z uroczystości pogrzebowych Artura "Walusia" Walczaka.

Pogrzeb Artura Walczaka odbędzie się w środę 8 grudnia. Popularny strongman i zawodnik Punchdown zmarł po ciężkim nokaucie na gali "na liście". Przez około miesiąc walczył o życie, ale nie udało się uratować jego zdrowia. - Powodem śmierci była niewydolność wielonarządowa wynikająca z nieodwracalnego uszkodzenia centralnego układu nerwowego - informował dziennikarz RMF FM, Paweł Pyclik. 46-latek zmarł 26 listopada w specjalistycznym szpitalu we Wrocławiu. Sportowiec spocznie na gnieźnieńskim cmentarzu, w rodzinnym mieście. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano około godziny 13:00. Relacja z ostatniego pożegnania Artura Walczaka na naszym portalu. Artykuł będzie aktualizowany.

Artur Walczak szedł śladami Mariusza Pudzianowskiego. Tak wyglądała kariera tragicznie zmarłego Walusia

14:06

Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu się zakończyły. Żałobnicy poproszeni byli o nieskładanie kondolencji rodzinie.

13:59

Na cmentarzu mimo mrozu jest bardzo dużo ludzi. Jeden z żałobników niesie zdjęcie uśmiechniętego "Walusia".

13:52

Ciało Artura "Walusia" Walczaka zostało skremowane. Trwa złożenie urny z prochami do grobu.

13:49

Wśród żałobników jest m.in. bliski przyjaciel Artura Walczaka, Piotr "Bonus BGC" Witczak.

13:40

Msza święta się zakończyła. Rozpoczynają się uroczystości na cmentarzu. Artur Walczak spocznie w grobie razem z rodzicami.

13:31

Powoli kończy się msza pogrzebowa Artura Walczaka. Po nim nastąpi odprowadzenie trumny przez żałobników do grobu na cmentarzu.

13:15

Wzruszające kazanie księdza podczas mszy pogrzebowej: "Podziękujmy za każdą chwilę z Arturem. Za każdy uśmiech. Dziękujmy Bogu, że dał nam go i postawił na naszej drodze. Przeszedł przez bramę śmierci, ale pozostaje w naszych sercach. Mamy nadzieję, że dusze sprawiedliwych są w rękach Boga. Żyjemy nadzieją, że Artur stoi przed Chrystusem, który zaprasza go do Królestwa Niebieskiego"

13:00

Kaplica na cmentarzu w Gnieźnie jest wypełniona po brzegi. Rozpoczęła się msza święta.

Tłumy żegnają Artura Walczaka
Autor: Super Express Tłumy żegnają Artura Walczaka

12:55

Pogrzeb ma miejsce w kaplicy na cmentarzu św. Trójcy w Gnieźnie. Sportowca pożegna rodzina i przyjaciele. Liczni przyjaciele zgromadzili się mimo zimowej aury w środku, a także na zewnątrz małej kaplicy.

Nekrolog Artura Walczaka
Autor: Ewa Ruszkiewicz / SE Nekrolog Artura Walczaka

12:50

Już niedługo ma rozpocząć się ceremonia pogrzebowa byłego strongmana. Uroczystość ostatniego pożegnania odbędzie się w rodzinnym Gnieźnie.

12:05

Ceremonia pogrzebowa Artura Walczaka zaplanowana jest na godzinę 13:00 w Gnieźnie.

Kim był Artur „Waluś” Walczak?

Artur Walczak urodził się w Gnieźnie i przez wiele lat startował z sukcesami w zawodach strongman. Przygodę z tą dyscypliną rozpoczął niemal 20 lat temu. Jednym z jego sukcesów było m.in. wicemistrzostwo Polski w parach, po które sięgnął w 2015 roku z Bartłomiejem Grubbą. Kilka lat temu Waluś postanowił spróbować swoich sił w sportach walki i ma za sobą trzy pojedynki w formule MMA. Ostatni stoczył w 2018 roku na FAME MMA 2, gdzie pokonał Piotra Czapiewskiego przez TKO. Później 46-latek postanowił także spróbować sił w slapfightingu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze