Ramzan Kadyrow

i

Autor: Shutterstock Ramzan Kadyrow

Padły mocne słowa!

Pupilek Putina grzmi po walce Błachowicza z Ankalajewem. Domaga się oddania pasa i przeprosin, padły mocne słowa

2022-12-12 9:05

Razman Kadyrow, przywódca Czeczenii i jeden z największych pupilków Władimira Putina, postanowił zabrać głos po walce Jana Błachowicza z Magomedem Ankalajewem. Kadyrow nie szczędził przykrych uwag szefowi UFC po tym, jak starcie nie wyłoniło zwycięzcy i zażądał od niego, aby oddał pas i przeprosił. Padły mocne słowa.

Walka Jana Błachowicza z Magomedem Ankalajewem wywołało wielkie emocje w świecie sportów walki. Po tym, jak walka nie wyłoniła zwycięzcy, Kadyrow nie mógł ukryć wielkiej wściekłości i domaga się przeprosin i oddania pasa mistrzowskiego dla swojego rodaka. Padły mocne słowa.

Razman Kadyrow zabrał głos w sprawie walki Błachowicza z Ankalajewem. Padły mocne słowa

Jak przyznał Kadyrow, jego zdaniem, brak wygranej Ankalajewa podyktowany był decyzją polityczną względem rosyjskiego sportowca, a sam Dana White skompromitował się jako szef UFC.

- Dana White, co się z tobą stało? Byłeś normalnym, pryncypialnym człowiekiem, a dziś zabrałeś pas mistrzowski z klatki, nie przekazując go wyraźnemu zwycięzcy. A może polityka wkroczyła na ring UFC i wymaga od ciebie brudnego sędziowania? To jest sport, Dana. Bądź szczery. Weź przykład z Mairbeka Khasieva z federacji ACA, który potrafi interweniować przy stronniczym sędziowaniu, żądając obiektywizmu i niemieszania sportu z polityką - mówił przywódca Czeczenii.

Przywódca Czeczenii zaapelował do szefa UFC, aby ten postąpił z honorem, przeprosił i oddał pas Ankalajewowi.

- Hej, Dana White, dokąd zmierzasz? Uratuj twarz UFC i swoją. Przyznaj się do błędu, oddaj pas prawdziwemu zwycięzcy i przeproś za ten występ. Uratuj reputację UFC - mówił pupilek Władimira Putina.

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas UFC?
Jan Błachowicz przed walką o pas na UFC 282: Wszechświat jest ze mną!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze