Ryzykowne wyzwanie Jana Błachowicza! Polski wojownik poznał kolejnego rywala w UFC

2019-09-11 18:13 MSo
Jan Błachowicz
Autor: EastNews Jan Błachowicz

"Cieszyński Książę" bardzo naciskał na pojedynek z Jonem Jonesem. Polski wojownik MMA chciał walki o mistrzowski pas, ale na ten będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Przed Janem Błachowiczem inne poważne i bardzo ryzykowne wyzwanie, które musi podjąć w listopadzie tego roku.

Dana White, szef UFC przyznał ostatnio, że próbowano ustawić walkę Jana Błachowicza z Jonem Jonesem, ale nie udało się dojść do porozumienia i ewentualne starcie zostanie przełożone na przyszły termin. "Cieszyński Książę" musiał więc poszukać innego przeciwnika.

Choć zapowiadał fanom bombę, to część kibiców MMA mogła być zdecydowanie rozczarowana najbliższym rywalem. Błachowicz ma zmierzyć się z Ronaldo „Jacare” Souzą, który w zawodowej karierze stoczył do tej pory 33 pojedynki - 26 z nich wygrał, siedmiokrotnie przegrywał.

Dla "Cieszyńskiego Księcia" ten pojedynek to spore ryzyko. Polak walczy z dużo niżej notowanym rywalem - w rankingu dzięki niemu raczej wysoko nie skoczy, a ryzyko spadku i oddalenia się od mistrzowskiego pasa po przegranej będzie duże. Walka odbędzie się 16 listopada w Brazylii.

Informacje o pojedynku w rozmowie z ESPN potwierdził szef UFC, Dana White. Souza jest byłym mistrzem świata organizacji Strikeforce i DREAM. W przeszłości walczył z dobrze znanymi fighterami takimi jak Vitor Belfort, Robert Whittaker czy Chris Weidman.