Marzena S. usłyszała zarzuty! Byłej prezes Wisły Kraków grozi do 10 lat więzienia

2019-09-11 15:04 MSo
Marzena S.
Autor: JACEK KOZIOL/SE Marzena S., była prezes Wisły Kraków

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało we wtorek cztery osoby zamieszanie w śledztwo w sprawie Wisły Kraków. Wśród zatrzymanych są była prezes Białej Gwiazdy, Marzena S. czy były wiceprezes, Robert S. Całej czwórce grozi do dziesięciu lat więzienia. Jakie zarzuty im postawiono?

Prokuratura Krajowa poinformowała o postawieniu zarzutów czterem osobom zatrzymanym w ramach śledztwa ws. Wisły Kraków. Marzena S., była prezes, Robert S., b. wiceprezes, i Anna M.-Z. usłyszeli zarzuty uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej.

Marzenie S. zarzuca się wyrządzenie szkody na ponad 7 mln zł, zaniechania wypłat wynagrodzeń poszczególnym zawodnikom grającym w klubie, co z kolei stało się przyczyną rozwiązania kontraktów z niekorzystnym wpływem na budżet, a także zawarciem niekorzystnych umów o realizację usług.

Wiceprezesowi S. i Annie M.-Z. zarzucono też udział w przywłaszczeniu 800 tys zł. Tadeusz C., b.przewodniczący Rady Nadzorczej związany jest z wydaniem uchwały zwiększającej wysokość wynagrodzenia osób zarządu i podpisaniu umów menagerskich na ponad 1,3 mln złotych. 

Prokuratura Krajowa dodała, że po przeprowadzeniu czynności procesowych, podjęta została decyzja o rodzaju zastosowanych środków zapobiegawczych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.