Beckham kusi Messiego. Ściągnie go do swojego klubu za darmo?

2019-09-11 12:49 MD
Lionel Messi, FC Barcelona
Autor: AP Lionel Messi

Związek Leo Messiego z FC Barcelona jest nierozerwalny od lat. Nie oznacza to jednak, że Argentyńczyk faktycznie nigdy nie opuści szeregów mistrzów Hiszpanii. Według Catalunya Radio, chrapkę na sprowadzenie wielokrotnego zdobywcy Złotego Piłki ma David Beckham. Anglik szykuje skład swojego klubu, Interu Miami, na pierwszy sezon w amerykańskiej MLS.

Prezes Blaugrany, Josep Maria Bartomeu, potwierdził niedawno, że w kontrakcie gwiazdy futbolu widnieje klauzula, dzięki której może opuścić szeregi Barcy za darmo po każdym sezonie. Ma ona za zadanie sprawić, że zawodnik nie czuje się więźniem "Dumy Katalonii" i po wspaniałych latach spędzonych w jej szeregach sam ma prawo decydować o swoim losie. Gdyby więc bardzo chciał opuścić Camp Nou, to latem 2020 roku nic nie stanęłoby mu na przeszkodzie.

Według Catalunya Radio, taką sytuację próbuje wykorzystać David Beckham. Anglik jest właścicielem Interu Miami, który przygotowuje się do swojego debiutanckiego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Stanach Zjednoczonych - MLS. W tym celu potrzebuje zawodnika, który pomoże ściągnąć na trybuny mnóstwo kibiców. Kartą przetargową "Becksa" w negocjacjach z Messim miałaby być oferta wysokiej gaży, choć wspomniane medium nie podaje konkretnej kwoty.

Podchody pod sprowadzenie Leo Messiego z Barcelony bez wątpienia należą do zadań z gatunku arcytrudnych. Póki co Argentyńczyk koncentruje się na wyleczeniu kontuzji, której doznał na początku sezonu. Aktualnie jego występ w weekendowym meczu z Valencią stoi pod ogromnym znakiem zapytania, bo w środę gracz wciąż nie trenował wraz z całą drużyną.