Piękny gest legendy NBA. Michael Jordan przekazał fortunę na poszkodowanych przez huragan Dorian

2019-09-11 12:17 MD
Michael Jordan
Autor: East News

Ogromnym gestem wykazała się legenda amerykańskiej koszykówki, Michael Jordan. Sportowiec jest wstrząśnięty spustoszeniem, jakie na Bahamach poczynił huragan Dorian, przez co postanowił wesprzeć lokalną społeczność w walce ze skutkami żywiołu. Przeznaczył w tym celu milion dolarów darowizny. To nie pierwszy raz, gdy 56-latek wykazuje się hojnością.

Były zawodnik Chicago Bulls mógł zrozumieć tragedię mieszkańców Bahamów jeszcze mocniej, jako iż sam posiada w tamtym rejonie swoją posiadłość. Jak zaznaczył, jest zdruzgotany konsekwencjami niszczycielskiego żywiołu i wyraził nadzieję, iż jego darowizna pomoże im się podnieść po gigantycznej nawałnicy. 

To nie pierwszy raz, gdy Jordan wykazuje się szlachetnością i szczodrością. W przeszłości potrafił wesprzeć m.in. mieszkańców Karoliny Północnej i Południowej, gdy ci jesienią 2018 roku zmagali się z następstwami przejścia przez miejsca ich zamieszkania huraganu Florence. Wówczas Amerykanin przekazał fundacjom humanitarnym pomagającym poszkodowanym aż 2 mln dolarów.

Huragan Dorian zaatakował Bahamy na przełomie sierpnia i września. Jego konsekwencjami były straszliwe powodzie, które zniszczyły około 13 tysięcy domów. Według oficjalnych raportów władz, śmierć w wyniku ataku żywiołu poniosły aż 44 osoby. Niewykluczone jednak, że ostateczna liczba będzie jeszcze wyższa.

Najnowsze