Marzena S., była prezes Wisły Kraków, ZATRZYMANA!

2019-09-10 16:22 MSo
Marzena S.
Autor: JACEK KOZIOL/SE Marzena S., była prezes Wisły Kraków

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz śledczy Szymon Jadczak, Marzena S., była prezes krakowskiej Wisły została zatrzymana. Funkcję szefowej Białej Gwiazdy pełniła przed ponad dwa lata od sierpnia 2016 do grudnia 2018 roku. Według informacji TVN24, chodzi o wyprowadzenie z klubu kilkaset tysięcy złotych.

Jak informuje TVN24.pl, Marzena S. została zatrzymana przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Sprawę potwierdziła portalowi rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Chodzi o wyprowadzanie pieniędzy z krakowskiego zespołu - mówi się nawet o kilkuset tysiącach złotych.

Według portalu do wtorkowych zatrzymań doszło dzięki zeznaniom Pawła M., pseudonim "Misiek", który przewodził środowisku kiboli Białej Gwiazdy. Ten po zatrzymaniu miał zdecydować się na współpracę ze śledczymi. Jak informuje TVN24.pl, cały proceder wyprowadzania pieniędzy miał opierać się na podpisywaniu fikcyjnych umów.

Zatrzymana została także między innymi Annę M-Z, żonę innego gangstera, Grzegorza Z., pseudonim "Zielak". Na rzecz jej firmy podpisywano kontrakty na m.in. "doradztwo marketingowe" czy "pośrednictwo w pozyskaniu sponsorów". Z tego tytułu z konta klubowych miało zginąć nawet 800 tysięcy złotych.