Słynny sportowiec został SKAZANY na ŚMIERĆ! Nie pomagają żadne apele, niedługo może zostać stracony

2021-01-13 15:46 PM
Mehdi Ali Hosseini
Autor: screen YouTube Mehdi Ali Hosseini

W ostatnich dniach światowe media podały zatrważającą wiadomość. Znany irański zapaśnik Mehdi Ali Hosseini został skazany na śmierć przez sąd własnego kraju. Został on aresztowany w 2015 roku pod zarzutem morderstwa, jednak dowody w tej sprawie nie są jasne. Wiele osób twierdzi, że Hosseini został skazany za krytykę władz. Nie byłby to pierwszy przypadek skazania na śmierć irańskiego sportowca. W ubiegłym roku taki los spotkał Navida Afkariego.

Problemy Mehdiego Ali Hosseiniego zaczęły się po tym, jak brał on udział w bójce z kilkoma innymi osobami. 29-latek w 2015 roku został zatrzymany i oskarżony o morderstwo. Jak się teraz okazało, został skazany na śmierć. W Iranie prawo jest bezwzględne i obowiązuje tam zasada „życie za życie”. Hosseini mógłby uniknąć kary śmierci w przypadku, gdyby rodzina zabitego zgodziła się przyjąć rekompensatę i darować życie oskarżonemu. Tak się jednak nie stało.

Oto NAJPIĘKNIEJSZA i najgroźniejsza pięściarka w Polsce! "Pokonam Brodnicką" [ZDJĘCIA]

Sprawa nie jest jednak taka prosta, ponieważ przypomina ona sytuację, w jakiej znalazł się Navid Afkari, inny irański zapaśnik. Został on skazany na śmierć za zasztyletowanie ochroniarza podczas antyrządowych demonstracji. Wielu zagranicznych ekspertów i obserwatorów ma jednak wątpliwości co do winy Afkariego. Pojawiło się wiele materiałów świadczących o tym, że jego przyznanie się do winy zostało wymuszone za pomocą tortur. Apele m.in. prezydenta USA, Donalda Trumpa czy Amnesty International zdały się na nic. Navid Afkari został stracony we wrześniu 2020 roku.

Narzeczona Szpilki ZDEMASKOWANA. Odkryli to w jej oczach, nie ma wątpliwości:

Również w przypadku Hosseiniego pojawiają się wątpliwości co do jego winy. Irańska opozycja twierdzi, że podobnie jak Afkari został on wrobiony w morderstwo. Przeciwni karze śmierci są irański sportowcy, m.in. Hamid Mohammad Soryan Reihanpour, irański mistrz olimpijski w zapasach z Londynu.

Starcie gigantów o krok! FURY czy JOSHUA. Kto królem wagi ciężkiej?

Przeciwny karze śmierci wymierzonej w Hosseiniego jest irański opozycjonista Ali Safavi. - Sprzeciwiamy się karze śmierci. Jak widać po ostatnich czterech dekadach, reżim duchowny wykorzystuje egzekucje do zaszczepienia w społeczeństwie atmosfery terroru – powiedział urzędnik komisji do spraw zagranicznych Narodowej Rady Irańskiego Ruchu Oporu cytowany przez „Arab News”.

Don Kasjo: Co tak naprawdę o nim myślę. Andrzej Kostyra Q&A
Najnowsze